Hidayet Türkoğlu: ”Kobe Bryant’a blok yaptığım o pozisyonu unutamıyorum” #NBA

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türk basketbolu ve NBA serüveni hakkında açıklamalarda bulundu.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi yayın organı Samsun E-Dergi’ye bir röportaj verdi. Türk basketbolundan 15 yıllık NBA kariyerine kadar birçok konuda açıklamalar yaptı.

Sözlerine ilk olarak Türk basketbolunun altyapısı hakkındaki düşüncelerini dile getirerek başlayan Başkan Türkoğlu, yeni jenerasyonun başarısının ilerleyen süreçte artacağını söyledi.

”Bizim dönemimizde Türk basketbolunda bir jenerasyon değişikliği yaşandı. Bu süreçte bizler gençlerimize güvendik, onlara destek olup daha fazla süreler almasını sağladık. Milli takımlarımızda iyi bir jenerasyon oluşturmak için hem kulüplerimizle ortak çalışıyoruz hem de kendi içimizde organize ettiğimiz sistemli bir idari yapılanmamız var.

Milli takımlarımızdaki yeni jenerasyonumuzun başarıları deneyimlerine paralel olarak önümüzdeki süreçte artacaktır. Yeni ve genç sporcularımızın kısa sürede elde ettiği başarılar da bunun kanıtı bence.”

İki sene önce hayata gözlerini yuman Kobe Bryant ile de parkede karşı karşıya geldikleri dönemden bahseden Hidayet Türkoğlu ”Kobe Bryant’a blok yaptığım o pozisyonu unutamıyorum” dedi.

NBA efsanesi Michael Jordan’a da değinmeden geçmeyen Türkoğlu, yıllardır tartışma konusu olan NBA’in en iyi oyuncusu hakkında da tarafını belli etti: ”Michael Jordan dünyanın en iyi oyuncusu”.

Hidayet Türkoğlu, MJ ile karşılıklı oynadığı maçı da unutamayacağını söyleyerek açıklamalarını noktaladı.

”Benim fikrime göre Michael Jordan dünyanın en iyi oyuncusu. Farklı nesillere göre elbette bu isimler değişebilir. Şimdiki jenerasyon Kobe, LeBron, Curry ve Durant gibi isimleri söyleyebilir. Ama ben hep Michael Jordan’ı öne koyarım. Onunla karşılıklı oynadığımda ciddi şekilde heyecanlanmıştım.

Şunu da eklemem lazım ki ben basketbolda hiç heyecanlanan bir oyuncu olmadım. Ama geçmişten bugüne takip edip hayranı olduğunuz, dünyanın en iyisi diye düşündüğünüz bir isimle karşı karşıya kalınca ister istemez duygularınız değişebiliyor. Hayatım boyunca unutamayacağım anlardan biri Jordan ile aynı parkede olmaktı.”

NBA’de altı farklı takımın formasını giyen Hidayet Türkoğlu son olarak 2014/15 sezonunda LA Clippers’ta oynamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler