Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, başkanlığa devam edip etmeyeceği yönündeki soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Asist Analiz’de Ümit Avcı’nın konuğu olan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, başkanlığa devam edip etmeyeceği yönündeki soruyu yanıtlarken ABD’ye geri döneceği yönündeki söylentiler hakkında da konuştu.

Türkoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“İnsanların bir kere şunu bilmesi lazım; Hidayet Türkoğlu ABD’den hiç kopamaz. ABD benim ikinci evimdir. Ben 15 senemi orada geçirdim, 15 seneden sonra bir anda ABD’den kopmanız zor. O nedenle fırsat buldukça ailecek gidiyoruz. Arkadaşlarımı görmenin yanı sıra oraya iş anlamında da gidiyorum. NBA ile görüşüyorum, buraya neler katabileceğimiz konusunda görüşüyoruz ve görüşmelerimiz de sürüyor. 

Bir dönem daha ekip olarak devam etmeyi istiyoruz. En önemli projemiz olan tesis projesini yapmadan bu işi bırakmak istemiyoruz. Bu proje üstüne çok emek verdik ve bu projeyi Türk basketboluna kazandırırsak gerçekten çok anlamlı bir şey yapmış olacağız. 

Dört senenin sonunda, 26 Ekim’de bir seçimimiz var. Bu zamana kadar yaptıklarımızı tekrar basketbol camiamıza sunacağız. Camiamız takdir görürse bir dönem daha görevimize devam etmek isteriz.”


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir