Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, düzenlenen Basketbol Gençler Ligi’nin Dörtlü Final basın toplantısında konuştu.

”Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize armağan edildiği, Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. yılını bugünlerde gurur ve coşkuyla kutluyoruz. İkinci sezonunu yaşadığımız Basketbol Gençler Ligi, Türk basketbolunun geleceğinin şekilleneceğine inandığımız çok değerli bir proje. Ülkemizdeki yeni yeteneklerin ortaya çıkması ve gençlerimizin uluslararası rekabete hazırlanması için tamamı Türk sporcu ve spor yöneticilerinden oluşan 19 takımlı Basketbol Gençler Ligi’nin sezon içerisinde kıyasıya bir rekabete sahne olduğuna şahitlik ettik.

Ayrıca kulüplerimizin sportif başarılarını yok etmeden, Avrupa ile rekabeti azaltmayacak bir formül bulmak için de çok emek verdik. Gerek yabancı oyuncu kurallarımız, gerekse Türk sporcularımızın gelişimlerini destekleme çalışmalarımız, kulüplerimizin Avrupa başarılarını düşürmediği gibi pek çok Türk sporcu ve spor yöneticisinin gelişimine büyük katkıda bulunmuştur. Zorlu maçların ardından Dörtlü Final’e kalan Anadolu Efes, Banvit Basketbol, Fenerbahçe Beko ve Pınar Karşıyaka’ya başarılar diliyorum.”


Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir