Henrik Dettman: “Aynı iş ahlakına sahip olursa Markkanen Nowitzki’den iyi olabilir”

Epik bir maçın ardından Polonya’yı yenerek gruptaki üçüncü maçında ikinci galibiyetini elde eden Finlandiya’da koç Henrik Dettman maçtan sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Polonya takımına çok büyük saygı duyuyorum. Bu kadar iyi maçları, muhteşem iki takım olmadan oynayamazsınız. Biz nasıl iyi oynayıp, güzel bir takım ruhu yarattıysak onlar da aynısını başardı. Biz kazanacak kadar şanslıydık.

Bir muhabirin “Kariyerinin ilk dönemlerinde Dirk Nowitzki ile çalışma fırsatı bulmuştunuz, Lauri Markkanen’in aynı seviyeye çıkabileceğini düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna ise Dettman şöyle karşılık verdi:

Lauri Markkanen çok özel bir oyuncu olduğunu benim söylememe gerek yok, bunu zaten görüyorsunuz. Her zaman iki insanın karşılaştırılmasının doğru olmadığını söylerim, ancak onlar birbirlerine benzer sporcular olduğu için bunu yapmak zorunda kalıyoruz. İş ahlakı Nowitzki seviyesinde olur ve sakatlık yaşamazsa onun seviyesine çıkabilir. Oyunu çok iyi anlıyor. Unutmamak gerekir ki yeni jenerasyon her zaman bir öncekinden daha iyi olma potansiyeline sahiptir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler