İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun katıldığı organizasyonda 10 bin çocuğa basketbol topu dağıtıldı. “Haydi Basketbola” projesi kapsamında gençler, basketbola teşvik edildi.

Hidayet Türkoğlu, bu tür organizasyonları desteklediklerini belirtti. Nevzat Doğan’a teşekkür eden Türkoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

”Hem gençlerimizi spora hem de basketbola teşvik etmek, bir basketbolsever olarak bizi çok mutlu ediyor. Bu sene ikincisini düzenliyoruz. Geçen sene 5 bindi, bu sene 10 bin. Bunu her sene düzenlerlerse biz her sene geliriz. Sonuçta bu enerjiyi, mutluluğu, çocukların mutluluğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Sonuçta bir sosyal sorumluluk gibi düşünmek gerekir. Bir sürü gencimize imkan yaratılıyor. Gerçekten örnek teşkil etmesi gerekiyor. Bunu, Türkiye geneline yaymak istiyoruz. Bu sayede öğrencilerin basketbolla tanışmasını, kucaklaşmasını sağlarız.”

İzmit Belediye Başkanı Doğan da tarihi bir gün yaşadıklarını belirtti. Hidayet Türkoğlu’nu ağırlamaktan dolayı gururlu olduklarını söyleyen Nevzat Doğan, gençlerin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Nevzat Doğan’ın açıklamaları ise şu şekilde:

”Burada gençlik var, burada enerji var, burada spor var. Tabii ki burada basketbolumuzun gururu olan, bizleri başarıyla yıllarca uluslararası karşılaşmalarda temsil eden, şu anda da federasyon başkanımız olarak Türkiye’ye hizmet eden Hidayet Türkoğlu’nu burada ağırlıyoruz. Türkiye’de bir ilkti. Yine bu yıl devam ediyoruz. 10 bin basketbol topumuzu çocuklarımızla karne hediyesi olarak buluşturuyoruz. Basket potaları yapıyoruz. Yaptığımız bütün parklara basket potası koyuyoruz.

Hedefimiz; basketbolu bir spor dalı olarak her yaşta tüm insanların yapabileceği hale getirmek, sporu yaygınlaştırmak. Buradan yeni ‘Hido’lar yetiştirmek tabii ki. Bu anlamda Türkiye’ye model olmasını arzu ediyoruz. Bütün belediyelerin, tüm kurum ve kuruluşların örnek almasını istiyoruz. Tıpkı bisiklette yapıp yaygınlaştırdığımız gibi basketbolun da yaygınlaştırılmasını diliyoruz.”

 


  • Kaynak: TBF

1 Comments

  1. beyaz golge - 08/06/2017

    Hidayetler yetissin,ama siyasetten uzak olsunlar ! Sadece sporcu ve basketbolcu olsunlar ! Yoksa bir degeri olmuyor !

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir