Hawks GM’i Wes Wilcox: “Amacımız, Paul Millsap’in uzun vadede takımda kalması”

NBA takımlarından Atlanta Hawks’ın Genel Menajeri Wes Wilcox, Atlanta Journal-Constitution gazetesine bir röportaj verdi.

Jarrett Jack’in bu hafta içinde serbest bırakılmasıyla oyun kurucu pozisyonunda sadece Dennis Schröder ve Malcolm Delaney’ye sahip olmanın kendileri açısından ideal bir durum olmadığını söyleyen Wilcox, yaz döneminde Indiana Pacers’a takas ettikleri oyun kurucu Jeff Teague’den vazgeçme süreçlerini, “Dennis harika bir gelişme gösterdi; onun çok iyi bir oyuncu olacağına inanıyoruz. Ancak bu bizim için ilk beş başlamayı hak eden iki oyun kurucuya sahip olduğumuz anlamına geliyordu. Önceki iki sezonda bu, bizim gerçekten güçlü bir yanımızdı. Takımımızın bu gücünü belli bir noktaya kadar tutabileceğimizi biliyorduk ancak ikisi de ilk beş dakikaları almayı hak ediyor. Jeff için harika bir durum bulunabilecek bir fırsat ortaya çıktığında, bunun bizim için uzun vadede iyi bir şey olacağını düşündük. Takasın her taraf için mantıklı olduğu durumlardan biriydi.” diyerek anlattı.

Takımın kilit oyuncusu Paul Millsap’i de takımda tutmakta kararlı olduklarını söyleyen Wilcox, konuyla ilgili, “Paul harika bir profesyonel ve Paul’ün uzun vadeli bir Hawk olmasını sağlamak kesinlikle amacımız. Bu kadar basit.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Atlanta Journal-Constitution

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler