Hasan Özmeriç ve Jack Cooley Röportajları (TB Özel)

Geçen yıl birçok zorluğa rağmen Trabzonspor Basket’i TB2L’de şampiyon yapan ve bu sezonda takımın başında olan Hasan Özmeriç’le bendeniz Siraç Osmanağaoğlu kazanılan TSYD Kupası sonrası ufak bir söyleşi gerçekleştirdik. 

Yavaş yavaş Trabzonspor takım olma yolunda diyebilir miyiz?

Burada yönetimin ciddi şekilde takım olmamız için gayretleri var ama aynı zamanda kaptan da bu iş için büyük emek harcıyor. Kaya Peker takım olma yolunda işlerimizi o kadar çok kolaylaştırıyor ki yani bizim için çok büyük avantaj, Tutku aynı şekilde çok ciddi şekilde takım olma konusunda yardımcı oluyor. Ama daha çok yolumuz var. Sonuçta bu ilk turnuva, daha çok çalışmamız lazım…

Antep maçında guard rotasyonunda genç Can ve Alper’i maçın büyük kısmında oynattınız ve gerçekten iyi bir performans sergilediler. Can ve Alper’le devam edecek misiniz?

El Amin çok geç geldi ve şuan itibariyle biraz kilosu var. Sonuçta hazırlık yaparken oyuncuların sakatlanmaması gerekiyor, onun için El Amin’i mümkün olduğu kadar kontrollü kullanıyoruz.

Normal sezonda bu iki oyuncudan verim alırsanız El Amin’i benche çeker misiniz?

O an kim iyi oynarsa formayı o kapar.

Geçtiğimiz maç Antep’ten 88, bu maç Olin’den 84 sayı yedi Trabzonspor. Savunmada sıkıntı var mı ?

Daha hazırlık döneminin başındayız, zamanla bu eksiği kapatacağız. Eğer normal sezonda sıkıntı olursa o zaman eleştirirsiniz.

Jack Cooley hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Ben memnunum…

Peki Jack Cooley’in NCAA’de baktığımızda pick’ten çıkıp devrilmeden orta mesafe şutu var, ama bu yönünü bu 3 maçta pek kullanamadı takım, hatta geçen maç üçlük attı. Bu yönünü kullanacak mısınız ?

Üçlük atacak çok oyuncu var, Jack’e sıra gelmez.

En çok sorulan soru takıma yabancı alınacak mı? Alınırsa pozisyonu ne olacak?

Uzun rotasyonuna kaliteli bir oyuncu alacağız.

Muharrem Usta’nın bahsettiği altyapıya alınacak 3 oyuncu… Akıbeti nedir, oyuncuların özelliklerini biliyor musunuz ?

Bilmiyorum, Milan Kotarac Altyapı Antrenörümüz, o getirecek. Ama şu an kim gelecek bilmiyorum.

Son olarak Trabzonspor’un bu seneki hedefi nedir ?

Hedefimiz play-offtur, play-offa girmek bizim için başarıdır ama yalnız playoffla sınırlı kalmayacak, daha yukarılara gitmek için çalışacağız.

Turnuvayı kazanan takımın bana göre en iyi oyuncusuyla da ufak bir söyleşi gerçekleştirmek istiyordum, bunu da gerçekleştirdik ve Amerikalı uzun forvet Jack Cooley’de sorularımıza cevap verdi.

İlk olarak turnuva, takım ve turnuvadaki performansın hakkındaki görüşlerini alabilir miyiz?

Bence sadece bir haftadır beraber olmamıza rağmen turnuva boyunca takım olarak çok iyi oynadık. Ben de bireysel olarak iyi bir performans sergiledim fakat önemli olan takımın kazanmasıydı.

Takımı nasıl buldun? 

Takımımız gerçekten çok iyi. Kaya, Tutku gibi çok iyi ve tecrübeli oyunculara sahibiz. Kirk Penney benim birlikte oynadığım en iyi şutörlerden biri. Böyle bir takıma sahip olmak gerçekten çok güzel.

Daha çok gençsin, gelecek sezonlar için planların nelerdir ?

Şu an sadece bu seneye odaklanıyorum, Trabzon’un başarısı için elimden geleni yapmaya çalışacağım. İlk hedefim Trabzon’da başarılı bir sezon geçirmek, daha sonrasını göreceğiz.

*Katkılarından dolayı Trabzonspor yöneticileri Muammer İyiterzi’ye, Mehmet Alemdağ’a ve Bora Numanoğlu’na, röportajlar boyu bana destek olan sitemiz yazarlarından Ersin İleri ve Erce Esmer’e çok teşekkür ediyorum.

Siraç Osmanağaoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Kostas Sloukas: “Son topu kullanmaya her zaman hazırım” | TB ÖZEL

Fenerbahçe Beko'da beş sezon geçiren başarılı oyun kurucu Kostas Sloukas ile Olympiacos'un Bayern maçı öncesi bir röportaj gerçekleştirdik. -Olympiacos’ta şu anki atmosferi ve takımın mevcut...

Andrea Trinchieri: “En iyi versiyonumuz olmak için her şeyi yapacağız”

"Kendimizin en iyi versiyonu olmak için her şeyi yapacağımıza söz verebilirim" Andrea Trinchieri: "En iyi versiyonumuz olmak için her şeyi yapacağız" | TB ÖZEL FC Bayern'in...

Basketball Champions League aims the future | EXCL.

Basketball Champions League aims the future | EXCLUSIVE Basketball Champions League CEO Patrick Comninos has exclusively spoken to TrendBasket in an online interview...