Boxscorelara İleri butonuna basarak ulaşabilirsiniz

Geri1 of 4

Maçın Özeti

NBA’de dün gece oynanan karşılaşma da Houston Rockets ve Dallas Mavericks birbirlerine rakip oldu. Evindeki ilk iki maçı kazanan Rockets,deplasmandaki maçı da yıldız oyuncusu Harden’ın müthiş performansıyla 130 – 128 kazanmayı başardı ve seriyi 3 – 0’a getirdi. Maçın en skoreri Rockets’dan J. Harden oldu ve 42 sayı göndererek bu galibiyette çok önemli pay sahibi oldu. Diğer taraftan en çok sayıyı atan oyuncu ise karşı potaya attığı 34 sayıyla D. Nowitzki oldu ve takımı mağlup olsa da kendisi iyi bir maç çıkarttı.
  
Bu mücadelede 1. periyot 42 – 36 konuk takım üstünlüğüyle sona erdi. Maçta bir sonraki periyot ise 23 – 36 ile geçildi ve maçta ilk yarı 65 – 72 sonlandı. Maçın 3. periyodu 36 – 27 Houston Rockets üstünlüğüyle bitti. Son periyot ise beraberlik bozulmayınca mücadele 130 – 128 tamamlandı.
  
Karşılaşmanın galip gelen ekibinde J. Harden 42 sayı , 5 ribaund , 9 asist rakamlarına ulaşarak maçı tamamladı. Bir diğer yandan D. Howard 13 sayı , 26 ribaund , 3 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamlarken , J. Smith 18 sayı , 3 ribaund , 4 asist yaparak karşılaşmayı tamamladı.
  
Karşılaşmayı geride bitiren takımda ise M. Ellis 34 sayı , 2 ribaund , 9 asist rakamlarının yanına 3 tane de top çalma ekleyerek başarılı bir oyun ortaya koydu. bu performansın yanında D. Nowitzki 34 sayı , 8 ribaund , 4 asist yaparak mücadeleyi tamamlarken , J. Barea 11 sayı , 6 ribaund , 9 asist rakamlarına ulaşarak maçı bitirdi.
  

Geri1 of 4

Maçın Özeti

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net