NBA’in efsane isimleri arasında yer alan ve Hapoel Jerusalem formasıyla farklı havayı soluyan Amar’e Stoudemire’ın önümüzdeki sezon hedefleri farklı.

İsrail merkezli medya organı Sports Rabbi’de yer alan habere göre son iki sezondur Hapoel Jerusalem forması terleten Amar’e Stoudemire, Kudüs ekibiyle önümüzdeki sezon için anlaşmak konusunda görüşmeler ilerlemeyince gelecek sezon için gözünü NBA ve EuroLeague’e çevirdi.

Gelecek sezon da basketbola kesinlikle devam etmek istediğini belirten Amar’e, üst seviyede basketbol oynamaya devam etmek istiyor ve NBA ile EuroLeague’i olası seçenekler arasında görüyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan veteran isim şunları söyledi:

“Kudüs’te harika zaman geçirdim. Ancak Hapoel’de bir sezon daha oynamak istediğimden açıkçası emin değilim. Gelecek sezon kesin olarak basketbol oynayacağım ama nerede oynayacağımdan emin değilim. ‘Amar’e EuroLeague’de oynamak ister mi?’ Bu sorunun cevabını her zaman yüksek seviyede rekabet etmekle alakalı. NBA’de sezon öncesi kampları var, EuroLeague takımları var… Oralarda her zaman yüksek seviye basketbol oynanıyor. Yüksek seviyede oynamaya çalışmak her zaman benim hedefim.”

Hapoel Jerusalem’in hissedarlarından olan 36 yaşındaki veteran isim, 2016-17 sezonunun sonunda basketboldan emekli olduğunu duyurmuş ve BIG3’de ter dökmeye başlamıştı ancak devamında prosfeyonel basketbola Hapoel formasıyla geri dönmüştü.

Bu sezon toplamda 32 maçta ortalama 18.4 dakika parkede kalan Amar’e Stoudemire, 12.6 sayı, 5.8 ribaund istatistikleriyle takımına katkı verdi.


Kaynak: sportsrabbi.com

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir