Hall of Fame listesine giren yeni isimler belli oldu

Basketbolda tarihe geçen isimlerden oluşan bir anlamda efsaneler listesi Naismith Memorial Basketball Hall of Fame, 2015 sınıfını açıkladı. Bu listede oldukça tanıdık isimler var.

8 kere All-Star olmuş Kongolu yıldız Dikembe Mutombo,39 yıldır NBA hakemliği yapan Dick Bavetta,Kentucky Wildcats koçu John Calipari, 7 kere All-Star olan Jo Jo White*, ve bir WBNA efsanesi Lisa Leslie listeye giren popüler isimlerdi. Bu isimlerin yanında Louis Dampier,Johns Isaacs,Lindsay Gaze,Tom Heinsohn,George Raveling de listeye girmeyi başardı.

Kaynak: realgm


*: Koç Don Haskins’in Texas Western College’ı sıfırdan kurup, siyah oyuncuların oynamasının iyi karşılanmadığı dönemde karma bir kadro kurarak şampiyonluğa nasıl ulaştığını anlatan Glory Road filminde, Jo Jo White da bir maçta rakip olarak yer alıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Onun ismini daha çok duyacaksınız! Hamidou Diallo NBA Draft’ına katılıyor!

NCAA Erkek Basketbolu hayranlarının çoğunun hiç duymadığı bir isim NBA Draft'ına adını yazdırdı. Amerika'da lise mezunu olduktan sonra 1 yıl daha oyuncular isterlerse kendilerini...

LeBron: Calipari’ye hayranım

Cleveland Cavaliers'ın süperstarı LeBron James, Kentucky Wildcats koçu John Calipari'ye hayran olduğunu söyledi.James, 'Onun her sene yüksek egolu oyuncuları bir araya getirip onlardan bir takım...