Hakem Benjamin Barth’tan #EuroLeague’e ayrımcılık suçlaması

EuroLeague hakemlerinden Benjamin Barth, organizasyonun kendisine sakalından dolayı ayrımcılık yaptığı iddiasında bulundu.

Alman hakem Benjamin Barth, EuroLeague yönetimine ayrımcılık suçlaması yaptı. Barth, sakalını kesmeyi reddettiği için EuroLeague tarafından dışarıda bırakıldığını ve kendisine maç verilmediğini dile getirdi.

Benjamin Barth, Alman medya kuruluşu Frankfurter Allgemeine Zeitung’a verdiği röportajda olayın geçtiğimiz sonbahar aylarında yaşandığını belirtti. 43 yaşındaki hakem, EuroLeague Hakem Direktörü Richard Stokes’un kendisine başantrenörlerin ve takım menajerlerinin sakaldan hoşlanmadığını ve bundan şikayet ettiklerini, bu yüzden de sakalını kesmesi gerektiğini söylediğini aktardı.

Barth, sakalını kesmeyi yine de reddettiğini ve bu yüzden kendisine sonbahar aylarından beri maç verilmediğini belirtti:

“Bunun neyle alakalı olduğunu anlayamıyorum. Sakalımın olması ya da olmaması neyi değiştiriyor? Bu bir ayrımcılık. EuroLeague’de maç yönetmekten memnun olurum ancak istediklerini kabul edemem.”

Alman isim bu konuyla ilgili kendisi açısından artık bir endişesi olmadığını ancak gelecekte böyle ayrımcılık olaylarının yaşanmayacağından emin olmak istediğini de dile getirirken, sözlerine şu şekilde nokta koydu:

“Organizasyonun değişip değişmeyeceğin bağımsız, bunu bilmelisiniz. Halkın bu süreç hakkında bilgi sahibi olması önemli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler