ING Basketbol Süper Ligi’nde Sigortam.net İTÜ Basket’i farklı mağlup eden Teksüt Bandırma’da Koç Hakan Demir maçın ardından konuştu.

Yayıncı kuruluşa konuşan Hakan Demir, galibiyetten ziyade takımın içerisinde bulunduğu durumu değerlendirdi ve takımının olağan dışı bir durumda olduğunu belirtti.

Demir’in açıklamaları şöyle:

“Beş yabancı oyuncumuz sezonun en önemli bölümünde takımdan ayrılmak durumunda kaldı. Maalesef ki bütün hedeflerimize ulaşma noktasına gelmişken böyle bir durum yaşandı. Fakat bu durum ne yazık ki zaman zaman kulüplerin başına gelebiliyor. Bize de çok kritik bir zamanda geldi. Ama burada sonuç olarak Türk basketboluna hizmet etmeye devam ediyoruz. Herkesin de bunun farkına varması lazım. Bazı şeyler çok olağan karşılanıyor ama bir takımdan beş oyuncunun bir anda ayrılması tamamen Türk oyuncularla oynamaya başlaması, -ki o oyuncuların da yaş ortalaması 19- bunlar olağan şeyler değil. Dolayısıyla bizim daha önemli şeyler düşünmemiz lazım. Türk basketbolunda kulüplerde bunların yaşanmaması için ne yapılması gerekiyor bunu düşünmemiz lazım. Bu tür sıkıntılar her sene bir kulübün başına gelebiliyor. Bunlar olunca da biz antrenör olarak bir seçim yapmak durumunda kalıyoruz. Burada da benim hissettiğim şey buradaki Türk oyuncuların gelişimine sezon sonuna kadar katkıda bulunmak ve bu mücadeleyi elimizden geldiği kadar sürdürüp onları da Türk basketboluna kazandırmak adına bize düşen görevi yerine getirmek.”


Kaynak: Tivibuspor

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. volkan kasal - 11/03/2020

    Acilen Sponsor firmalara önemli vergi muafiyeti getiren yasa çıkarılmalı.kısa vadede başka çözüm yolu bulunmuyor.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir