Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında Anadolu Efes’e konuk olan ve mücadeleden 93-85 mağlup ayrılan Banvit’te Koç Hakan Demir, maçın ardından konuştu.

Mücadele düzeylerine değinen Hakan Demir, Anadolu Efes’in hedeflerine ulaşabileceğine inandığını da vurguladı ve şunları söyledi:

“İyi bir maç oldu. İstediğimiz savunmayı yapamasak da, çok sayı yemiş görünsek de savunma ve takım anlayışından kopmamaya çalıştık. Efes kalitesi karşısında çok zor atışları savunmamız önleyemese de yine de en iyi mücadelemizi verdik. Hücum ribaundları versek de Efes’e karşı iyi bir mücadele ortaya koyduk. Efes’i kutluyorum. Büyük hedefler arefesinde Efes’in bu hedeflere ulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu gördük. Ben Efes’in hem EuroLeague hem de BSL’de hedeflerine ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu bağlamda Ergin Hoca’yı kutluyorum ve kendilerine Final Four yolunda başarılar diliyorum.”

Takımın kaptanı Tolga Geçim ise şu şekilde konuştu:

“Maça iyi başladık ancak ilerleyen çeyreklerde yorgunluğun da etkisiyle savunmada birlikte kalamadık ve basit hatalar yaptık. Efes’i kutluyor ve Türkiye Kupası’nda başarılar diliyorum.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir