Güle güle Banvit, hoş geldin Bandırma İhtisas

2018/19 sezonunun sona ermesiyle birlikte Banvit, basketboldan desteğini çekti. Şirketin hisselerinin büyük bölümünü Brezilyalı yatırımcıların satın almasının ardından basketbola yatırım yapmama kararı alan Banvit, Bandırma temsilcisiyle yeni sözleşme imzalamamıştı.

3 Haziran 2018’de TrendBasket kaynaklarına dayandırarak yaptığımız haberde Banvit’in, basketbol yatırımlarına son vereceğini ve 2019/20 sezonunda kulübün, Banvit adıyla profesyonel rekabet ortamı içerisinde yer almayacağını belirtmiştik.

Bugün Bandırma kulübü tarafından bize de ulaştırılan basın bülteninde takımın yeni adının Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü olduğu ve Bandırma Kırmızı’nın da Türkiye Basketbol Ligi’nde yer almaya devam edeceği belirtildi.

https://twitter.com/bandirmabk/status/1145638073285435395

Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü, 2019/20 sezonu için FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne de katılım şartlarını yerine getirip kayıt yaptırdı.

Öte yandan TrendBasket kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre Bandırma temsilcisinin sponsor arayışı devam ediyor. Kulübün, Limak Holding’le sponsorluk anlaşması için görüşmelerini sürdürdüğünü ancak henüz sonuç elde edemediğini de belirtmek gerek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler