Grup liderliği yolunda son bir adım! | İşte yarının programı #FIBAU16Europe

fiba.com
fiba.com

Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda ilk iki gün geride kaldı. Takımlar bugünü dinlenerek geçiriyor. Grup maçlarının sonuncuları da yarın itibariyle oynanacak. Daha sonrasında karar karşılaşmalarına, yani elemelere geçilecek. Millilerimiz ile başlayalım. Polonya ve Hırvatistan‘ı çok net bir şekilde geçen Milliler, B Grubu’ndaki son maçına günün ilk seansında çıkacak. Almanya ile karşılaşacak olan Millilerin mücadelesi saat 15:00‘te başlayacak. Bu karşılaşmadan da galip ayrıldığımız takdirde grubu lider olarak tamamlayacağız. Grubumuzdaki diğer mücadelede ise Hırvatistan ile Polonya kozlarını saat 19:30‘da paylaşacak.
Çaprazımız olan A Grubu’nda ise İspanya ile İtalya çok önemli bir maça çıkacak. Letonya‘ya kaybederek ilk iki şansını zora sokan Azzuriler, Matadorları yenerek gruptaki tüm dengeleri bozmak istiyor. Grubun diğer karşılaşmasında ise Letonya, şampiyonanın zayıf ekiplerinden olan İsveç ile karşı karşıya gelecek.
C Grubu’nda ise ilk maç 15:00‘da oynanacak. 2001 doğumlu yetenekleriyle dikkat çeken Bosna Hersek, Karadağ ile karşılaşacak. Igor Drobnjak‘ın muazzam bireysel performanslarıyla ilk iki günü geride bırakan Karadağ, grup aşamalarını galibiyet ile noktalamak istiyor. Gruptaki son maç ise en son seansta. 21:45‘te başlayacak olan maçta Litvanya, Fransa ile karşı karşıya gelecek. Litvanya takımı muazzam bir ilk iki gün geçirmişti. Performanslarına da kaldıkları yerden devam etmek isteyeceklerdir.
D Grubu’nda ise işler iyice karışmış durumda. Turnuva öncesinde grubun mutlak favorisi konumunda olan Sırbistan, ikinci günde Finlandiya’ya mağlup oldu. Filip Petrusev‘i de kaybederek dibe vurmuş durumdalar. Off günün ardından tekrar gökyüzünü görmek istiyorlar ve Yunanistan maçı onlar için iyi bir fırsat. Turnuvaya büyük renk katan Finlandiya ise 19:30’da Estonya ile mücadele edecek. İşte Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda yarının programı:
A GRUBU
17:15 | İtalya – İspanya
21:45 | Letonya – İsveç
B GRUBU
15:00 |Almanya – TÜRKİYE
19:30 | Hırvatistan – Polonya
C GRUBU
15:00 | Karadağ – Bosna Hersek
21:45 | Litvanya – Fransa
D GRUBU
17:15 | Yunanistan – Sırbistan
19:30 | Estonya – Finlandiya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler