Gregg Popovich, depremzedeler için bağış yapacağını açıkladı!

Gregg Popovich depremden etkilenen çocuklar için yardımda bulunacağını açıkladı.

NBA‘de uzun yıllar başantrenörlük yapan Gregg Popovich, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’ta yaşanan ve birçok civar ilde hasara sebep olan depremden etkilenen insanlar için Darüşşafaka’ya bağış yapacağını açıkladı.

Socrates Dergi YouTube kanalının dayanışma yayınına katılan Popovich, şu sözleri söyledi:

“Şu anda bir süreliğine vaktinizi almak, bu felaketten etkilenen kurbanların halinden anladığımı göstermek için buradayım. Bir süredir rahatlık ve huzur isteyen çok fazla sayıda afetzede ve çok fazla sayıda aile var. Özellikle bölgeyi bilen biri olarak çok üzgün hissediyorum.”

“Bir sene Diyarbakir’da yaşamıştım ve o süre zarfında genç bir adam olarak Gaziantep gibi bir çok şehre seyahat etmiştim. Oradaki o güzel insanların inançlarını, karakterlerini ve zorluklar yenme gücünü biliyorum. Şunu bilmenizi istiyorum ki; benim gibi, takımımız gibi dünyanın dört bir yanındaki bir çok insan, sizin için bir şeyler hissediyor ve hayatınıza devam edebilmeniz için size iyi dileklerini gönderiyor.”

“Sizlerden isteğim eğer oralarda bir yerlerde yardım edecek durumdaysanız yardım etmenin bir yolunu bulun. Ben öksüz ve yetim çocuklar için eğitim imkanı sağlayan Darüşşafaka Okulları’yla birlikte hareket edeceğim. Darüşşafaka yüzlerce yıldır faaliyet gösteren ve bu faaliyeti birçok kimsesiz çocuk için yürüten mükemmel bir kurum. Eğer yapabilecek durumdaysanız yardım etmenizi rica ediyorum. Sizin için en iyisini diliyorum.”

Popovich, sözlerini Türkçe bir şekilde teşekkür edip geçmiş olsun dileklerini ileterek tamamladı.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1625755657537191936

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler