Görev tamamlandı: Şampiyon Anadolu Efes! | Köşe yazısı

Geçen sezon yarım kalan görev bu sezon tamamlandı, temsilcimiz Anadolu Efes, hak ettiği Turkish Airlines EuroLeague şampiyonluğuna uzandı!

Geçen sezon durdurulamaz bir vaziyette olan ve pandeminin azizliğine uğrayan Anadolu Efes, takım performansını bu sezon dalgalı olarak izletebilse de mutlu sona ulaşmayı başardı.

Temsilcimiz Anadolu Efes, finalde bir diğer şampiyonluk favorilerinden Saras’ın FC Barcelona’sını devirerek kupayı ikinci kez Türkiye’ye getirmeyi başardı. Üst üste ikinci finalinde bu kez istediğini alan Ataman ve öğrencileri, bu sezon ortaya koyduğu takdire şayan hikayeyle buralara kadar geldi. Efes sezon içinde medya, taraftar, rakipler ve diğer basketbolseverler de dahil olmak üzere herkese birkaç kez “acaba” dedirtti. Sezonun ikinci yarısında aldı yürüdü, nefis çıkışını kupayla taçlandırdı.

Sallantıda geçen playoff serisi, elden kayıp gitmesine ramak kalan final şansı da derken engebelerle dolu bir yoldan geçen temsilcimiz, finalde etkileyici bir oyun ortaya koydu ve hak ettiğini aldı.

Şimdi Efes’in bu sezonki serüvenini birkaç başlıkta ele alalım ve sonu kupa olan bu yolda nelerden geçtiğine, yarım kalan görevi nasıl tamamladığına birlikte bakalım.

Geri1 of 5

Şampiyon Anadolu Efes!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler