Göksenin Köksal: ”Galatasaray’da kaptan olmak ve sonra Barcelona’da oynamak istiyorum”

Galatasaray Odeabank’ın yerli oyuncu havuzundaki değerli isimlerinden Göksenin Köksal, Galatasaray Dergisi’nin Eylül ayı sayısına gelecek hedefleri, bireysel gelişimi ve yaklaşan Euroleague sezonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi yayım organında çeşitli başlıklarına yer verdiği açıklamaların satır başlarına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

*

”Benim bir sene daha sözleşmem vardı Galatasaray ile ve ayrılacağıma dair söylentiler asılsızdı. Zaten her defasında ‘İleride Galatasaray’ın kaptanı olmak istiyorum’ demişimdir. Ben buranın altyapısından yetiştim. Galatasaray da benimle bir sene daha sözleşme uzatarak kontratımı iki yıla çıkarmış oldu. Ayrılmak gibi bir düşüncem kesinlikle olmadı

Genç oyunculuktan çıkıp, 25 yaşıma geldim. Geriye dönüp baktığım zaman her şey istediğim gibi gitti, çok şükür. Sakatlıklar yaşadım ama Allah’a şükür üstesinden gelebildim. A Milli Takım’a gittim, Avrupa şampiyonluğu yaşadım, Euroleague’de oynadım. Galatasaray tarihinde altyapıdan çıkıp Euroleague’de oynayan ilk oyuncuyum. Bu benim için büyük bir gurur. Abdi İpekçi’de çok büyük maçlar oynadık. Türkiye’nin en büyük antrenörü Ergin Ağabey ile çalıştım. Avrupa’da kendini kanıtlamış, son Eurocup şampiyonu. Ergin Ağabey ile çalışmanın benim için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

Daha geliştirmem gereken çok fazla özellikler var. İkili oyunları daha iyi oynamam, az sürede daha çok iş yapmam lazım. Bunun için de çalışıyorum. Geçen sene iyi şut soktum ama bunu daha istikrarlı yapmam lazım. Bazen fevri olarak çok çabuk sinirlenebiliyorum. Yıllar geçtikçe tecrübelendikçe bunu aşacağımı düşünüyorum.

Galatasaray’da kaptan olmak ve daha sonra Barcelona’da oynamayı çok istiyorum. Bu yabancı sisteminde kendimi gösterip oralarda oynamak hiç kolay değil ama Ergin Ağabey benim için büyük bir şans. Geçen sene Avrupa şampiyonu olduğumuzda ciddi süreler aldım. Yine bunlar olabilir. İnşallah sakatlık olmadan süre alarak ileride Barcelona’da oynamak hedefim.

Bu sezon çok iyi bir kadro var. Geçen seneden beş tane oyuncumuz da kemik kadroda. Çok iyi bir kadro kuruldu. Euroleague’de Final Four için kurulan bir kadro bu. Geçen sene ‘Biz Eurocup şampiyonu olacağız’ desek kimse buna inanmazdı; şimdi ‘Euroleague’de Final Four oynayacağız’ desek yine kimse buna inanmaz ama Ergin Ağabey Final Four için bu kadroyu kurdu. Çok kaliteli bir kadro var. Çok iyi bir takımız. Bence lig ve Euroleague’de en iddialı takımlardan biri biziz. Galatasaray’ın olduğu yerde tek hedef finaldir. Ben Final Four’a kadar gideceğimizi düşünüyorum.”


1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler