Giresun’da Ivanov fırtınası! #BSL

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 28. Hafta mücadelesinde Akın Çorap Yeşil Giresunspor, evinde konuk ettiği Demir İnşaat Büyükçekmece’yi 93-92 mağlup etti.

Hafta içinde Doron Perkins ve Tony Crocker’ı kadro dışı bırakan Giresun daha sonra Perkins’i affetti. Ancak, Crocker hala kadro dışı durumda.

Mücadele konuk takımın etkili oyunu ile başlarken ilk beş dakika 16-8’lik Demir İnşaat Büyükçekmece üstünlüğü ile geçti. Üç buçuk dakika kala Kahiem Seawright’ın serbest atışlarıyla Demir İnşaat Büyükçekmece on bir sayılık avantajı yakaladı. (9-20) Perkins’in üst üste sayıları ve Can Özcan’ın üç sayılık basketiyle ilk çeyrek 21-24 Büyüçekmece lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğin ilk dört dakikasında Erving Walker’in art arda basketleriyle Büyükçekmece yeniden yedi sayı öne fırladı. Periyot’un geri kalanında Ceyhun Altay fırtınası esti ve Büyükçekmece soyunma odasına 46-53 üstün girdi.

@BuyukcekmeceBK
@BuyukcekmeceBK

Üçüncü çeyreğe Dejan Ivanov’un üç sayılık basketiyle başlayan Yeşilgiresun sonraki bir buçuk dakikada sayı bulamadı. Roll ve Robinson’un basketleriyle fark yeniden on sayıya çıktı. Mola dönüşünde karşılıklı basketlerle devam edildi. Çeyreğin geri kalanında Michael Roll’un üst üste basketleriyle Büyükçekmece on bir sayılık fark yakaladı. (65-76)

Son çeyreğe karşılıklı basketlerle devam edildi. Üçüncü dakikada Dulkys’in üç sayılık basketiyle farkı altı sayıya kadar indiren Giresun, Ceyhun Altay’ın basketlerine engel olamayınca fark yeniden on sayıya çıktı. Ivanov ve Warren’ın basketleriyle üç dakika kala fark üç sayıya indi. (79-82) Ivanov’un üst üste basketleriyle son iki dakikya 85-84’lik Yeşilgiresun üstünlüğüyle girildi. Maçın son anlarında Antwayne Robinson ile tekrar öne geçen Büyükçekmece, Ivanov’u durduramadı. Son topu Erving Walker değerlendiremeyince karşılaşmayı 93-92 Yeşilgiresun kazandı.

Bu sonuçla Giresun 11. galibiyetini alırken Demir İnşaat Büyükçekmece ise 14.mağlubiyetini aldı.

Geri1 of 3

Giresun’da Ivanov fırtınası!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler