Ginobili: En fazla 1 sezon daha basketbol oynarım

4 NBA şampiyonluğu,1 Olimpiyat şampiyonluğu,1 Euroleague şampiyonluğu,1 FIBA Amerika şampiyonluğu,1 Dünya ikinciliği . Bu da yetmezmiş gibi 2 All-Star,1 Olimpiyat üçüncülüğü,1 Euroleague en değerli oyunculu ödülü,1 en iyi altıncı adam ödülü ve sayısız bireysel ödül. Tek başına bir basketbol resitali Manu Ginobili. Neredeyse kazanılabilecek herşeyi kazanan Arjantinli şu an 37 yaşında ve hala Spurs kadrosunda en değerli oyunculardan birisi.

Ginobili,ülkesinin yayın organlarından La Nacion‘a yaptığı açıklamalarda bu sezon sonunda emekli olabileceğini eğer bu kararı almazsa ise en fazla 1 sene daha oynayacağını söylemiş.

Ginobili bu açıklamalarda;

‘Her oyuncu bir gün gelir emekli olur. 19 yıldır her seneden ayrı zevk alarak basketbol oynuyorum. Ama yavaş yavaş bırakma zamanı geliyor. Bu sezon sonu düşünüp bırakıp bırakmama kararını vereceğim. Ama devam kararı alırsam bile 1 seneden fazla oynamayı düşünmüyorum.’

ifadelerini kullandı.

Ginobili 4 sezondur normal sezonda 60 maçtan fazla oynamadı. Bunun sebebi biraz sakatlıklar biraz da Popovich’in onu playofflara sağlıklı getirme düşüncesi ki bu metod geçen sezon Spurs’un playofflarda çok yardımcısı oldu. Elbette ki eski Ginobili değil artık ama onu izlemek hala büyük bir zevk ve O’nsuz bir NBA hep biraz eksik olacak.

Kaynak: Sports Illustrated

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler