Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko’nun İtalyan forveti Gigi Datome Sky Sports Italia canlı yayınına konuk oldu.

Sezonun bundan sonra nasıl devam edeceği, coronavirus salgınının etkileri ve Türkiye’deki yaşamıyla ilgili sorulara cevap veren Gigi Datome tüm dünyanın gelecek sezondan itibaren her anlamda çok çarpıcı bir krizle karşı karşıya kalacağını ifade etti. EuroLeague Oyuncular Birliği başkanı olan Datome EuroLeague yönetimiyle ligin geleceği hakkında görüştüklerini de sözlerine ekledi.

Datome’nin coronavirus salgını ve EuroLeague’in geleceğiyle ilgili yaptığı açıklamalara haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Dürüst olacağım, olimpiyat oyunlarını veya Fenerbahçe ile sezonumun kalanının nasıl olacağını düşünmüyorum. Çok acil ve ciddi bir durum yaşıyoruz. Gelecek sezondan itibaren çok çarpıcı bir krizle karşı karşıya kalacağız. Böyle bir durumda başka bir şey düşünmemek gerekiyor. Basketbol oynamak için şartlar uygun olduğunda milli takımla iyi işler yapacağız. Hazır hissedersem takımla birlikte olacağım. Henüz 33 yaşındayım, 38 değil.”

İtalyan yıldız Türkiye’deki yaşamıyla ilgili de konuşurken beş yıldır burada yaşayıp Türkçe bilmemenin utanç verici olacağını söyledi. Başlangıç seviyesinde olduğunu belirten Datome İngilizce bilmeyen biriyle karşılaştığında kendisini ifade etmek istediğini belirtti.

Gigi Datome’nin Türkçe öğrenmekle ilgili yaptığı açıklamaları da haber metninin devamında bulabilirsiniz.

“Aktif olarak Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. Beş yıl burada yaşayıp hiçbir şey öğrenmemek utanç verici olurdu. Başlangıç seviyesindeyim. Türkçe öğrenmeye çalışıyorum çünkü İngilizce bilmeyen biriyle karşılaştığımda kendimi ifade etmek istiyorum.”


Kaynak | Sky Sports Italia


Not: Haberin Türkçe çevirisi Eurohoops Türkiye‘nin ilgili haberindeki metnin Türkçe çevirisi kaynak olarak kullanılarak hazırlanmıştır.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir