Geçtiğimiz dakikalarda Fenerbahçe Beko’dan resmen ayrılan İtalyan forvet Gigi Datome, duygusal bir veda mesajı yayımladı.

Kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Gigi Datome, Fenerbahçe Beko ile olan ayrılığına dair bir veda ve teşekkür mesajı yayımladı.

Mesajında duygusal ifadelere yer veren Datome, yöneticisinden kendisini alkışlayan son taraftara kadar herkese teşekkür etti.

Datome’nin mesajı şöyle:

“Fenerbahçe oyuncusu olarak yaptığım ilk paylaşımı tekrar okudum, beş yıl önceydi. Mümkün olan en üst seviye ve hedefler için oynamak, takımımın alacağı sonuçlara en iyi şekilde katkı vermek istiyordum.
Geride kalan beş yıl hepsini kapsadı. Hem de en yoğun ve tatminkar şekilde… Yalnızca dokuz kupa, peş peşe dört Final Four ve elbette 2017 yılındaki EuroLeague şampiyonluğu açısından değil. Sadece aldığımız keyif ve beni her zaman çocukları ve gurur kaynakları gibi hissettiren sevgili taraftarlarımıza yaşattıklarımız açısından da değil. Ama asıl olarak, buraya ilk geldiğim andan itibaren hissettiğim aidiyet duygusu olarak… Fenerbahçe’ye, İstanbul’a ve hatta Türkiye’ye ait her mutlululuğu, her başarıyı ve her tatmini benimmiş gibi hissettim. Çünkü Fenerbahçe, İstanbul ve Türkiye benim bir parçam oldu.

Sizlere gerçekten kalbimin en derinliklerinden teşekkür etmek istiyorum. Kariyerimde yeni bir meydan okumaya atılmama izin veren kulübüme teşekkür etmek istiyorum. Teşekkür etmem gereken çok insan var ve ben listeleri sevmiyorum. Kişisel olarak teşekkür etmem gerekenlere ulaştım. Burada da bana özgüven ve sorumluluk veren, destek olan, güvenen, daha iyi bir insan ve oyuncu olmama yardımcı olan ve nasıl kazanacağımı öğreten herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu grup, tüm Fenerbahçe Ailesi’ni, Fenerbahçe’de oynarken çalıştığım iki başkanımdan beni alkışlayan son taraftara kadar herkesi kapsıyor.

Gerçekten teşekkür ediyorum. Bu beş senede, Fenerbahçe forması için her şeyimi verdiğimi hissettim, ama karşılığında sizlerden çok daha fazlasını aldım.

Her zaman sizin olan,

Gigi”


Kaynak: Gigi Datome

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. volkan kasal - 30/06/2020

    Datome mükemmel bir kişilikti.Fenerbahçe tarihindeki mümtaz yerini aldı.Onu hem oynadığı müthiş basketbol ile ve güzel kişiliği ile hiç unutmayacağız.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir