Giannis Antetokounmpo: ”Hem Yunan hem Nijeryalıyım”

Giannis Antetokounmpo, WhatsApp’ın yapımcılığıyla yayınlanan Naija Odyssey” isimli kısa film hakkında açıklamalarda bulundu.

Giannis Antetokounmpo, WhatsApp’ın yapımcılığıyla yayınlanan Naija Odyssey” isimli kısa filmle ilgili ESPN’ye açıklamalarda bulundu.

Greek Freak lakabı ile ilgili gelen soruya cevap veren Antetokounmpo ”Bu lakabı o kadar çok duydum ki artık beni rahatsız etmiyor. İnsanlar bana ”Nigerian Freak” demiyor sadece ”Greek Freak” diyor. Artık hem Nijeryalı hem Yunan olduğumu anlamaları gerek. İnsanların size ne lakap takacağını seçmeniz mümkün değil. Onlara Yunanistan’da doğup büyüdüğümü söyleyebilirim. Yunanistan kültürünü, tarihini biliyorum ve dilini konuşuyorum ancak aynı şeyleri Nijerya için de yapıyorum. Ben sadece tek bir kalıpta değilim, kimse benim nereye ait olduğumu söyleyemez. Yolculuğumu ve hikayemi paylaşma fırsatına sahip olduğum için mutluyum.”

Çocuklarını nasıl yetiştireceğinden de bahseden süperstar ”Çocuklarımı yetiştirirken onlara sadece Yunan kültürünü değil Nijerya kültürünü de öğreteceğim. Ailemin benim için yaptığı buydu ve ben de çocuklarım için bunu yapmaya çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Greek Freak lakabını sevdiğini söyleyen Giannis Antetokounmpo, insanlara aynı zamanda ”Nigerian Freak” olduğunu hatırlattı.

EuroBasket 2022’de Yunanistan formasıyla altı maça çıkan Giannis Antetokounmpo, maç başına attığı 29.3 sayıyla turnuvanın en skorer oyuncusu olmuştu ve turnuvanın en iyi 5’ine seçilmişti. NBA’de dokuz sezondur Milwaukee Bucks forması giyen süperstar altı kez All Star seçilirken iki kez MVP ödülü aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler