Giannis Antetokounmpo: ”Dünyanın en iyi oyuncusu değilim”

Yunanistan milli takımına katılan Giannis Antetokounmpo basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Milwaukee Bucks yıldızı Giannis Antetokounmpo, yaklaşan EuroBasket 2022 öncesi medya gününde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ”Bucks ile oynadığım gibi oynayamam” dedi, turnuvadan neler bekledikleriyle ilgili farklı bakış açıları sundu.

Dört Antetokounmpo kardeş de milli takım formasını sırtına geçirdi. Giannis bu birliktelikten heyecan ve mutluluk duyuyor. Ancak madalyanın, şampiyonluğun, her şeyin ötesinde bir takım olmalarının asıl hedefi olduğunu dile getirdi.

Greek Freak’in açıklamalarından kesitler:

”Hedefler, insanların ne beklediğiyle ilgili değil. Antrenörün ve takımın beklediği şeydir bu. Katıldığımız diğer organizasyonlarda çeyrek finale kalamadık.

Ama günün sonunda antrenman yapmak zorundayız. Şu anda madalya için hazır değiliz. Antrenman yapıp daha iyi olmalıyız. Gerçekçi hedefler yaratmamız gerekiyor. Ben böyle çalışırım.

Ben iyi versiyonumda olmalıyım, takım en iyi halinde olmalı ki bir sonraki etaba yani çeyrek finale kalabilelim.

İlk hedef bir takım olmak. Birlikte hareket etmeliyiz. Herkes kendi takımında lider. Ben Milwaukee’de liderim, Sloukas Olympiacos’ta bir numara, Prometheus’ta Agravanis de öyle. Ama şimdi birlikte en iyisi olmalıyız.

Madalyaları düşünemeyiz. Bu hatayı her yaptığımızda kıçımıza tekme yiyoruz. Avrupa’nın en iyi başantrenörlerinden birine sahibiz. Birkaç yıl içinde takımdan ayrılacak oyuncularımız var. Sloukas ve Calathes.

Önümüzdeki üç yıl içinde bir şeyler inşa etme fırsatımız var. Ama adım adım gidiyoruz. Bir şampiyonluk kazandım ve nasıl daha iyi olacağımı, takım arkadaşlarımı nasıl daha iyi hale getirebileceğimi ve bu fırsatı nasıl bulacağımı düşünüyordum.

Ben dünyanın en iyi oyuncusu değilim. Takım, benim Bucks’ta oynadığım gibi oynamama yardımcı olabilir mi? Sloukas Olympiacos’ta olduğu gibi nasıl oynayacak? Papapetrou Panathinaikos’ta oynadığı gibi nasıl oynayacak? Zor. Bucks’ta oynadığım gibi oynayamam.

Heyecanlıyım, mutluyum! (Kardeşleri hakkında gelen soru üzerine) Onlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum ama ben onların koçu değilim. Onlara neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylüyorum. Nasıl öğreneceklerini ve takımı daha iyi hale getireceklerini söylüyorum çünkü onlar gelecek nesiller.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler