Giannis Antetokounmpo: “Dünyadaki en iyi oyuncu Steph Curry”

Giannis Antetokounmpo, Steph Curry hakkında övgü dolu açıklamalarda bulunurken, Curry’nin cevabı gecikmedi.

Milwaukee Bucks’ın medya gününde basın mensuplarıyla bir araya gelen Giannis Antetokounmpo, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Yıldız oyuncu, konuşmasının bir bölümünde dünyanın en iyi oyuncusu olarak Steph Curry’yi gördüğünü belirtirken, bu fikrin arkasında yatan gerekçeleri de paylaştı.

“Dünyanın en iyi oyuncusunun ayakta kalan son oyuncu olduğuna inanıyorum. Takımını finale taşımayı ve orada maçların kazanılmasını sağlamayı başaran kişi. İki yıl önce NBA şampiyonluğunu kazandıktan sonra yatağıma uzandığımda belki dünyadaki en iyi oyuncuyumdur diye düşündüğümü biliyor musunuz? Ama şimdi? Hayır.”

“Benim fikrime göre, kazanan en iyisidir. Bu yüzden dünyadaki en iyi oyuncunun Steph Curry olduğunu düşünüyorum.”

Bu açıklamaların ardından Golden State Warriors’ın medya gününde Steph Curry’ye Giannis Antetokounmpo’nun yorumları soruldu. Yıldız ismin yanıtı şu şekilde oldu:

“Şampiyonlarla karşı karşıya kalsaydım ben de aynı şeyi söylerdim. Bu, lig doğasının bir parçası. Hepimiz şampiyonluk kazanmak istiyoruz. Ve en sona kalan takım ile o takımın en iyi oyuncusuna bakınca, şampiyonluğa ulaştıkları bir önceki sene ben de Giannis Antetokounmpo için aynı şeyi düşünüyordum.”

“İltifat için minnettarım. Kendinden hoşnut olmak beni hiçbir zaman gevşetmeyecek. Ancak meslektaşlarınız çıkıp böyle şeyler söylediğinde hoşnut oluyorsunuz. Bir zamanlar ben de ligdeki diğer oyunculara böyle iltifatlarda bulunan bir durumdaydım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler