Giannis Antetokounmpo: “2020’de basketbolu bırakmayı düşünüyordum”

Giannis Antetokounmpo, 2020’de basketbolu bırakmayı ciddi bir şekilde gözden geçirdiğini itiraf etti. 

Milwaukee Journal-Sentinel’den Lori Nickel’e kapsamlı bir röportaj veren Giannis Antetokounmpo, samimi açıklamalarda bulundu. Saha içi ve saha dışı baskının kendisi için 2020’de dayanılmaz bir noktaya ulaştığını dile getiren Antetokounmpo, basketbolu bırakmanın eşiğine geldiğini itiraf etti:

“2020’de basketbolu bırakmayı düşünüyordum ve bunu yönetimle konuşmuştum. Ve tahmin edersiniz ki herkes bana deli gibi bakıyordu. ‘NBA tarihinin en büyük kontratını imzaladın ve o paradan vazgeçip basketbolu bırakmak mı istiyorsun?’ gibiydi.”

“Ancak ben bunu umursamıyorum. Benim için önemli olan keyif almak. Babamın hiçbir şeyi yoktu, sadece bize sahipti. O, dünyanın en zengin insanıydı çünkü çocukları ve harika bir ailesi vardı. Bu yüzden para benim için hiçbir şey ifade etmiyor.”

Giannis Antetokounmpo, sonrasında ise bu konuyla ilgili bir danışmana başvurduğunu ve mental anlamda destek almasının ardından yeniden yola devam etmeye karar verdiğini dile getirdi:

“Danışmanla konuşmaya devam ettim. Sadece daha iyi bir basketbolcu olmam konusunda değil; sorunlarımla başa çıkmam, daha iyi bir baba, daha iyi bir eş, daha iyi kardeş, daha iyi bir oğul ve daha iyi bir insan olmam konusunda bana çok yardımcı oldu. Kendi içime kapanmamamı ve hissettiklerimi insanlara verebilmemi sağladı. Çünkü bir noktada herkesten uzaklaşmaya çalışıyordum. Ve bu ben değildim. Ben sosyal ve diğer insanları etkilemekten hoşlanan biriyim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler