_mg_1977

Gençler Türkiye Şampiyonası bugün itibariyle sona erdi. Oynanan final karşılaşması gerçekten çok çekişmeliydi. Halkapınar Spor Salonu’nda oynanan final karşılaşmasında yaklaşık 3000 taraftar tribündeki yerini aldı. Seyircisinin de desteği ile maça oldukça iyi başlayan Pınar Karşıyaka, ilk periyodu 23-5 önde kapatarak büyük bir avantaj elde etti. Bu avantajını da karşılaşmanın sonuna kadar kullanmasını bilen Kafkaf, sahadan 71-64 galip ayrıldı ve Gençler Türkiye Şampiyonu oldu. Karşılaşma sonunda Pınar Karşıyakalı oyuncuların sevinçleri görülmeye değerdi. Ayrıca madalya töreni sırasında bireysel ödüller de sahiplerini buldu.

İlk olarak turnuvanın ‘’Asist Kralı’’ açıklandı. Bornova Belediye oyuncusu olan ve geçtiğimiz yıllarda da Dokuz Eylül forması ile gördüğümüz Ozan Çelikoğlu, turnuva boyunca maç başına 8.4 asist yaptı ve turnuvanın ‘’Asist Kralı’’ oldu. Daha sonrasında da ‘’Ribaund Kralı’’ ve ‘’Sayı Kralı’’ ödülleri sahibini buldu. Bu iki kategoride de ödülleri Fenerbahçe oyuncusu olan Ömer Faruk Yurtseven kaptı.

Bireysel ödüllerde sıra ‘’En İyi Guard’’ kategorisine gelmişti. Turnuva boyunca 16.8 sayı-6.6 ribaund-7.0 asist ortalamaları tutturan Pertevniyal’in kontenjan oyuncusu Cavit Ege Havsa, turnuvanın ‘’En Değerli Guard’’ seçildi. ‘’En İyi Forvet’’ ödülü de bir başka Pertevniyal oyuncusuna gitti. 1999 doğumlu olan Muhaymin Mustafa, turnuvanın ‘’En İyi Forvet’’ seçildi. ‘’En İyi Pivot’’ ödülü ise tahmin edeceğiniz gibi bu jenerasyonun en önemli isimlerinden olan Ömer Faruk Yurtseven’e gitti. Ömer Faruk Yurtseven, turnuvayı 34.5 sayı-18 ribaund-3.5 asist-2.8 blok ortalamaları ile tamamladı. Hatırlayacağınız üzere Ömer Faruk, bugün oynanan Dokuz Eylül mücadelesinde rakip potaya 91 sayı bırakmıştı.

Gelelim turnuvanın MVP’sine. Ben açıkçası ödülün Pınar Karşıyaka oyuncusu olan Berk Kar’a gideceğini düşünmüştüm. Fakat düşündüğüm gibi olmadı. Ama yine de ödül başka bir Pınar Karşıyaka oyuncusuna gitti. Pota altında görev yapan Görkem Doğan, turnuvanın ‘’En Değerli Oyuncusu’’ seçildi. Görkem, turnuvayı 12.3 sayı-14.0 ribaund-0.3 asist-0.6 blok ortalamaları ile tamamladı.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

5 Comments

 1. Dndndn - 15/05/2016

  Omer farugun statistikleri : 0

 2. Cemil Bilcan - 15/05/2016

  Takımın yedinci olduktan sonra 91 sayı atsan ne olur...

 3. david - 15/05/2016

  Omerin derdi , senide mi gerdi.

 4. Mehmet fidan - 16/05/2016

  Ödüller hersene olduğu gibi yine rezalet.. Artık ilk 8 e mi veriliyor ödüller ..

  1. stefan - 19/05/2016

   Kime verilsin ?

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir