George Karl: ”NBA’de bazı oyuncular doping kullanıyor.”

NBA’de bu yıllardır görev yapan ve 2013 yılında yılın koçu seçilen George Karl, Ocak ayında çıkması planlanan yeni kitabında çok ciddi iddialara yer verdi.

Daha önce Denver Nuggets takımında beraber çalıştığı Carmelo Anthony ve Kenyon Martin’i ”Spot ışıklarına bağımlılar, babaları olmadığı için böyle serseri oldular.” sözleriyle sert bir şekilde eleştiren George Karl şimdi de NBA’de doping olduğunu söyledi.

George Karl: ”NBA’de NFL ve MLB’in aksine daha iyi bir doping programı var ve bununla hep övünüyoruz. Ancak 30 yıl öncesinde olan uyuşturucu sorunundan daha büyük sorunlar ile karşı karşıyayız. NBA’de bazı oyuncuların doping kullandığı çok açık. Oyuncular bu kadar yaşlı oldukları halde halen nasıl fit kalabiliyorlar? Sakatlıklar nasıl bu kadar çabuk iyileşiyor? Neden yaz tatilinde hep Almanya’ya gidiyorlar? Bunlar büyük bir şüphe. Avrupa’da üretilen doping maddelerinin kanda bulunması oldukça zor. Maalesef bu maddeler doping testlerinde çıkmıyor.” dedi.

Tecrübeli koç bu iddialarını da bir örnek ile destekledi: ”Lance Armstrong hiçbir zaman doping testinde yakalanmadı. En iyi atletlerin başarılı olmasını lazım, en zengin sahtekarların veya en iyi kimyagerlerin değil.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: NBC Sports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler