Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası Final mücadelesinde Fenerbahçe ve Galatasaray arasında gerçekleşen çekişmeli karşılaşmanın galibi 69 – 61 skor ile Fenerbahçe oldu. Bu galibiyet ile Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası’nın kazananı olan sarı lacivertliler, on birinci kez bu kupayı müzesine götürmüş oldu.

Fenerbahçe Başantrenörü George Dikeoulakos, zorlu geçen mücadelenin ardından oynadıkları final maçı ve aldıkları galibiyet hakkında değerlendirmelerde bulundu. Oyuncularını tebrik ederek konuşmasına başlayan Koç Dikeoulakos, “Oyuncularımla gurur duyuyorum. Öncelikle bunu söylemek isterim. Final gibi bir final oynadığımızın da en önemli açıklaması bu.Yaptıkları savunmayla rakibimiz bizim aklımızı karıştırdı. Tüm maç belki kafamız karıştı ama oyunun sonunu iyi oynamayı başardık. Bir oyuncu hakkında konuşmak değil de biz takım halinde kazanmayı bildik.” şeklinde konuştu.

Koç George Dikeoulakos’ın ardından maçın en değerli oyuncusu seçilen Marissa Jo Coleman da görüşlerini bildirdi. Coleman: Çok güzel ve inanılmaz bir maç oldu. Çok iyi bir atmosfer vardı. Kazandığımız ve kupaya uzandığımız için mutluyuz.” cümlelerini kaydetti.


  • Kaynak: Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesi

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir