C2Y_ACmW8AAGI_I

Turkish Airlines EuroLeague’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. 17 haftayı geride bıraktık ve sırada 18. hafta var. Yeni hafta da perşembe günü oynanacak olan karşılaşmalarla birlikte start alacak.

Ancak 18. hafta öncesinde önemli bir haberi sizlerle paylaşalım. Her sene THY EuroLague’de bir menajer anketi yapılıyor. Bugün itibariyle de yapılan bu anketin ikinci kısmı yayımlandı. Anketin ikinci kısmına da Fenerbahçe oyuncusu olan Ekpe Udoh damgasını vurdu. ‘’Yılın en iyi savunma oyuncusu kim?’’ sorusuna menajerlerin %25’i Ekpe Udoh cevabını verirken, %18.7’lik kısım ise tercihlerini Adam Hanga’dan yana kullandı.

 ‘’Yılın en iyi pivotu kimdir?’’ sorusuna da Ekpe Udoh damga vurdu diyebiliriz. Menajerlerin %62.5’i bu soruda tercihlerini Ekpe Udoh’tan yana kullandı. Udoh’u takip eden isim ise %12.5 oy ile Kyle Hines oldu. Son olarak da Ekpe Udoh, ‘’Euroleague’in en zorlayıcı oyuncusu?’’ sorusunda %12.5 oy alarak ikinciliği Bryant Dunston ile paylaştı.

Anketin diğer sorularına da değinelim. ‘’Ligin en iyi power forveti kim?’’ sorusuna menajerlerin %37.5’i Nicolo Melli cevabını verirken, %31.2’lik kısım ise oylarını Anthony Randolph’tan yana kullandı. ‘’Hangi oyuncunun basketbol IQ’su en yüksek?’’ sorusuna da Milos Teodosic damga vurdu ve oyların %62.5’ini aldı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir