Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, spor müdürleri ve sponsorlardan mili takıma destek ziyareti

31 Ağustos – 15 Eylül tarihlerinde Çin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupasında mücadele edecek Türkiye, Sinan Erdem Spor Salonu’nda günü tek antrenmanla tamamladı.

Türkiye’nin çalışmasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra, yazılı ve görsel medya mecralarında görev yapan spor müdürleri ile Türkiye Basketbol Federasyonu sponsorlarının yetkilileri de takip etti. Antrenmanda ayrıca Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF yetkilileri de yer aldı.

Ziyarette açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu önemli organizasyon öncesinde takımı uğurlamak üzere geldiklerini belirterek “Federasyon başkanımızla zaten sürekli irtibat halindeyiz. Takımımızın atmosferinden her zaman haberimiz var. Güzel atmosferi hep birlikte gözlemledik. Ekip anlamında arkadaşlarımızı kararlı gördüm, o bakımdan mutluyum.” dedi.

Genç bir kadronun olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Altyapıdan yetişen ekip var, gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimizin inşallah o mücadeledeki kararlılığı, son saliseye kadar mücadele azmini gösterip bizi mutlu edeceklerine inanıyoruz. Olimpiyatlara katılmak önemli merhale olur. İnşallah bunu da katetmiş olacağız. Takımımıza başarılar diliyoruz. Fırsatımızı ayarlamaya çalışacağız, onlarla beraber olacağız, gönlümüzün beraber olduğu gibi. İnşallah onları mutlulukla, sevinçle, başarılarla uğurladığımız gibi karşılayacağız.” diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu organizasyonun ülke olarak en önemsedikleri konulardan biri olduğunu dile getirdi. Dünya kupaları ve Avrupa şampiyonalarında her zaman olmaları gerektiğini anlatan Türkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın bakanımıza, değerli büyüğüme yoğun zamanında bize vakit ayırdığı için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sporculuk hayatımızda da her zaman devlet büyüklerimizin, başta sayın cumhurbaşkanımızın her fırsatta bire bir desteğini hisseden, yöneticilik anlamında da hisseden biriyim. Sayın bakanımızın da bu süreçte federasyon başkanı olarak bana gösterdiği, sporcu arkadaşlarımıza gösterdiği destek, oyuncuları mutlu edecektir. Ülke olarak, sporcu olarak, spor yöneticisi olarak devletle iç içe olmak, desteğini hissetmek sporcuları olumlu etkilemiştir.”

Milli takımın hedefinin öncelikle gruptan çıkmak olduğunu kaydeden Türkoğlu, “Milli takım olarak Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunlarında eleme oynama fırsatı yakalama durumumuz var. Herkes her şeyin bilincinde. İnşallah tüm ülkeyi mutlu edecek bir başarı elde ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

A Erkek Milli  Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca İstanbul’daki hazırlıkları tamamladıklarını belirterek “Son antrenmanımızı yaptık. Gece Çin’e gidiyoruz. Orada üç hazırlık maçı daha var, yapacağımız antrenmanlar da var. Onlar da önemli, hazırlanacağımız kısımlar var. Sakatlık olmadan bitirdik, sakatlar da iyileşti. Yunanistan’da güçlü bir takıma geriden gelerek kazanmak önemliydi. Hepimizde dünya şampiyonluğu heyecanı var. İnşallah yolculuk güzel olur şans da bizden yana olur.” ifadelerini kullandı.

Dünya kupasında alacakları sonuca göre Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunlarına katılma şansının da bulunduğunun hatırlatılması üzerine Sarıca, “Umut her zaman var. Olimpik ülke olmamız gerektiğini hep söylüyorum. Özellikle basketbolda artık olimpiyat görmek istiyoruz. Çok genç arkadaşlarımız var. Statü kolay değil, başarmaya çalışacağız. En yakın sürede olimpiyatlarda olacak bir takımımız var diye düşünüyorum. Bunu inşallah hep beraber başaracağız.” diye konuştu.


Kaynak | tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler