Gaziantep Basketbol farklı kazandı seriye eşitlik geldi!

ING Basketbol Süper Ligi’nde Darüşşafaka’ya QJ Peterson soğuk duş aldırdı. Playoff çeyrek final heyecanı Gaziantep’e taşındı!

Maça Gaziantep Basketbol Ryan Luther’ın üçlüğüyle başlarken Darüşşafaka hemen Troy Caupain ile karşılık vermeyi başardı. İlk üç dakikada Troy Caupain, Darüşşafaka’nın 7 sayısını da kaydeden isim oldu. İlk çeyreğin bitimine 05.53 kala molaya gidildiğinde Gaziantep Basketbol 12-9 skorda öndeydi. Nathan Boothe’un üçlüğüyle mola dönüşü Darüşşafaka maçı eşitledi. İlk çeyrekte Darüşşafaka dört üçlük denemesinin hepsinde isabet bulmasına karşın Gaziantep Basketbol ilk çeyreği 25-23 önde geçmeyi başardı.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1526222489281605632

İkinci çeyrekte takımlar bulduğu atışlarda isabet kaydedemezken maçta ilk beş dakika ilk periyoda göre daha az skor çıktı. Devrenin bitimine 04.58 kala Gaziantep Basketbol molaya 34-30’a önde girmeyi başardı. Mola dönüşü QJ Peterson’ın üç sayılık isabetiyle dönen Gaziantep farkı yediye çıkartmayı başardı. Alpha Kaba’nın smacı sonrası periyodun bitimine 03.27 kala Darüşşafaka molası gelirken Gaziantep Basketbol 39-30 öndeydi. Darüşşafaka’da ise kısır döngüyü Isaiah Pinheiro çözdü ve farkı tekrardan yediye indirdi. Koç Selçuk Ernak itirazlardan dolayı teknik faul ile cezalandırılırken Darüşşafaka, Troy Caupain’in bulduğu kaydettiği basket faul sayıları ile farkı beşe indirmeyi başardı. Devrenin son hücumunda Milton Doyle’un gözyaşı damlasıyla Gaziantep Basketbol soyunma odasına 44-39 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte ilk iki dakika kısır geçerken seriyi Darüşşafaka, Gabriel Olaseni’nin basketiyle ikinci devrenin ilk sayılarını kaydetti. Gaziantep Basketbol hücumda ve savunmada efektif oyunuyla bu çeyrekte farkı 13 sayıya çıkartmayı başarırken QJ Peterson bu periyotta ilk yarıda kaldığı yerden devam etti. Final periyoduna son bir dakikada Milton Doyle ve QJ Peterson’ın kaydettiği basketlerle final periyoduna 20 sayı farkla 71-51 önde gitmeyi başardı.

Final çeyreğinde Gaziantep Basketbol, Milton Doyle ile ilk sayıları kaydetmeyi başarırken Troy Caupain, Darüşşafaka adına bu periyotta ilk sayılarını kaydeden oyuncu oldu. Son çeyrekte Gaziantep Basketbol kartopu etkisi yaratarak maçın bitimine beş dakika kala farkı 22 sayıya çıkarttı. İki takım da rotasyondaki oyuncularını oyuna sokarak as oyuncularını dinlendirdi. Maçın sonlarında Darüşşafaka, Troy Şav ile skor üretmeye çalıştı. Maçı Gaziantep Basketbol 91-66 kazanarak seriye denge getirmeyi başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler