Gaziantep Basketbol evinde sürprize izin vermedi! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftasında Gaziantep Basketbol ile Aliağa Petkimspor karşı karşıya geldi.

Gaziantep deplasmanından galibiyet çıkarmaya ihtiyacı olan Aliağa Petkimspor maçın ilk çeyreğini istediği gibi oynadı. Ligde kalma mücadelesi verdiği için oynadığı her maç önem arz eden Petkimspor 10 dakika içerisinde farkı çift hanelere kadar çıkardı. QJ Peterson’ın üçlüğüyle rahat bir nefes alan Gaziantep Basketbol geri dönüşe geçse de Aliğa Petkimspor’un skorda üstünlüğü bırakmaya niyeti yoktu. Hakan Sayılı’dan etkili isabetler bularak açılan farkı koruyan İzmir takımı ilk çeyreği 22-28 önde tamamladı.

Bu kez de Erik McCree’nin üçlüğüyle skora ortak olma şansı yakalayan Gaziantep yine hücumda rakibini durdurmakta zorluk yaşadı. Ancak sonrasın yakaladığı küçük serilerle skorda ilk kez öne geçmeyi başardı: 43-42. İkinci periyoda damgasını vuran Erik McCree en kritik anlarda sorumluluk aldı. Maçın başından beri mücadeleden kopmayan QJ Peterson ile Jarmar Gulley de bu zamana kadar ki ve bundan sonraki bölümde takımını galibiyete taşımak için ellerinden geleni yaptılar.

Soyunma odasına geride giden ve ilk çeyrekteki oyundan daha farklı bir oyun ortaya koyan Petkimspor soyunma odasına geride gitti. Ancak ikinci perde de yer yer yeniden üstünlüğü eline aldı. Jarmar Gulley’nin isabetleriyle farkı çift hanelere kadar çıkaran Gaziantep rahat oynadığı üçüncü çeyreği 71-62 önde tamamladı.

Final periyodunda pes etmeyen bir Aliağa Petkimspor vardı. 7-0’lık kritik bir seriyle son 10 dakikaya başlayan konuk takım kısa sürede maça ve skora yeniden ortak olurken bu çekişme son saniyelere kadar devam etti. Burak Gören ve öğrencileri maçta her seferinde öne geçme fırsatı bulduysalar da Gaziantep’in hücumdan sayı çıkarışı bu fırsatları da boşa çıkardı.

Ligde dört maçtır yenilmeyen Tutku Açık ve ekibi serilerine bir maç daha eklediler.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 22-28
  2. çeyrek: 51-47
  3. çeyrek: 71-62
  4. çeyrek: 89-84

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler