Gaziantep Basketbol, Büyükçekmece’nin geri dönüşüne izin vermedi! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nde 25. haftanın açılış maçında Gaziantep Basketbol, evinde Büyükçekmece’yi ağırladı.

Gaziantep Basketbol ilk beşi: Quentin Peterson, İsmail Cem Ulusoy, Ryan Luther, Jarmar Gulley, Alpha Kaba

Büyükçekmece ilk beşi: Jordan Crawford, Enes Taşkıran, Evan Bruinsma, Ian Miller, Volodymyr Herun

Karşılaşma karşılıklı sayılarla başladı. 5-5’lik eşitlik sonrasında 7-0’lık seri yakalayan koç Tutku Açık’ın öğrencileri skoru bir anda 12-5’e getirdi. Televizyon molasına 12-8 önde giren Gaziantep Basketbol, çeyreğin geri kalanını 10-5 üstün tamamladı ve ilk çeyreği 22-13 önde kapattı. Ev sahibi ekip ikinci çeyreğe de kaldığı yerden devam etti. çeyreğe 6-2’lik seri ile başlayan Gaziantep Basketbol, farkı çift hanelere çıkardı. Serilerine devam eden ev sahibi ekip bu çeyrekteki serisini toplamda 16-4’e getirdi. Çok rahat bir ilk yarı geçiren Gaziantep Basketbol, ilk yarıyı 40-26 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek, ilk yarıya göre oldukça dengeli geçti. İlk yarıda çok rahat oynayan ve büyük bir fark yakalayan Gaziantep Basketbol, üçüncü çeyrekte rakibinin dirençiyle karşılaştı. İlk yarıya göre oldukça direnç gösteren ve dengeli bir oyun geçiren Büyükçekmece farkın daha da açılması izin vermedi. Karşılıklı sayılarla geçen çeyrek sonucunda Gaziantep temsilcisi farkı arttıramazken, konuk ekip Büyükçekmece’de farkı azaltamadı ve son çeyreğe 66-50 Gaziantep üstünlüğü ile gidildi.

Büyükçekmece, son çeyreğe müthiş bir seri ile başladı. 12-4’lük seri ile son çeyreğe başlayan konuk ekip, farkı bir anda tek haneli sayılara indirdi. Müthiş bir son çeyrek geçiren Büyükçekmece, seriyi 21-8’e kadar getirdi ve fark üç sayıya kadar indi. Oyun sonunda direnç göstermeyi başaran Gaziantep Basketbol, karşılaşmadan 80-72 galip ayrıldı.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 22-13
  2. Çeyrek: 18-13
  3. Çeyrek: 26-24
  4. Çeyrek: 14-22

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler