Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 21. hafta mücadelesinde Gaziantep Basketbol, deplasmanda karşılaştığı Arel Üniversitesi Büyükçekmece’yi 93-69 mağlup etti.

Arel Üniversitesi Büyükçemece mücadelenin ilk bölümünde skor üretmekte zorluk çekerken hücumda farklı oyuncularından katkı almayı başaran konuk ekip, ilk periyotu 22-14 ile üstün geçti.

İkinci çeyreğe Shaq McKissic önderliğinde iyi başlayan Gaziantep Basketbol, devam eden dakikalarda farkı açmaya başladı. Marko Tomas’ın da devreye girdiği ikinci periyotta etkili bir görüntü çizen Güneydoğu temsilcisi, ilk yarıyı 50-33 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. İstanbul ekibi Birleşik Amerikalı oyuncularına katılan Deniz Kılıçlı ile farkı indirmeye çalışsa da Stevan Jelovac ile üst üste üçlükler bulan Gaziantep Basketbol farklı üstünlüğünü korudu ve final periyotuna 68-57 önde girdi.

Son periyota hızlı giren ev sahibi ekip, yakaladığı 5-0’lık seriyle farkı altı sayıya indirdi. Ancak devreye bir kez daha giren Stevan Jelovac, bulduğu üç sayılık isabetlerle farkı tekrar çift hanelere çekti. Hücumdaki ritmini kazanıp Büyükçekmece’nin geri dönüşüne izin vermeyen Gaziantep Basketbol, İstanbul deplasmanından 93-69 galip ayrıldı.


Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir