Gašper Vidmar: “İkinci evimde Avrupa şampiyonu olmak gurur vericiydi”

Banvit’in kaptanı ve Eurobasket’in son şampiyonu Sloven yıldız Gašper Vidmar, Bandırma yerel medyasına geniş çaplı bir röportaj verdi.

Oldukça geniş çaplı bir röportaj veren 30 yaşındaki yıldız pivot, yerel medyaya çeşitli konular hakkında konuştu. Kariyerinin neredeyse tamamını ülkemizde geçiren ve Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş Milangaz, Darüşşafaka Doğuş ve son olarak Banvit’te forma giyen Vidmar, Türkiye’de bulunmaktan mutlu olduğunu aktardı.

En sevdiği oyuncular, Tahincioğlu BSL’nin kalitesi ve birçok önemli konuda konuşan Sloven yıldızın röportajından kesitler şöyle:

“Türkye’de olmaktan çok mutluyum. Türkler, buraya geldiğim andan itibaren bana çok yardımcı oldular. Bunu asla unutmam. Banvit ve Bandırma benim ikinci evim. Bandırma’ya geldiğimden bu yana apartman komşularım bana sıkça yemek getiriyor. Bunun bir gelenek olduğunu öğrendim.

Basketbol dışında fit kalmak için yüzüyor ve voleybol oynuyorum. Fazla boş zamanım yok ama zaman bulduğumda kent merkezinde kahve içmeyi, ailem ve nişanlım ile yemeğe gitmeyi, sahilde dolaşmayı, balık tutmayı ve tavla oynamayı seviyorum. 

BSL’de oynamış Türkler’den en beğendiğim oyuncu Ermal Kuqo. Yabancılardan ise Türk pasaportu olsa da Emir Preldzic’i beğeniyorum. NBA’de ise favorilerim LeBron James, Michael Jordan ve Kobe Bryant. 

Tanjevic çok iyi bir koç. Çok genç yaşta beni Türkiye’ye getirerek bu konuma gelmemi sağladı. Buraya ilk geldiğimde Slovenya Millî Takımı’nın genç bir oyuncusuydum. Türkiye’ye geldiğimde çok büyük hayallerim vardı. Bunlar için çok çalışmam gerekiyordu. Ben de çok çalışarak bu günlere geldim. 

Kariyerimde en unutamadığım an EuroBasket zaferini elde ettiğimiz andı. İkinci evim olarak gördüğüm Türkiye’de böylesi anlamlı bir şampiyonluğa ulaşmak oldukça gurur verici. 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi çok yüksek kaliteye sahip. Her yıl daha da güçleniyor. Buraya ilk geldiğimde birbirini yenebilecek güçte olan altı takım vardı. Şimdi ise her takım birbirini yenebilecek güçte. Bandırma’daki basketbol seyircisi de çok özel. İyi veya kötü günlerde bize olan desteklerini hiç esirgemiyorlar.

Basketbolu bıraktıktan sonra ne yapacağım hakkında bir fikrim yok. Basketbolu seviyorum ve daha uzun süre içinde yer almak istiyorum.”


Röportajın tamamı ve kaynak: bandirmamanset.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler