Uşak Sportif ve Fenerbahçe Ülker, Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nin 9. Hafta karşılaşmasında Uşak Üniversitesi Spor Salonu’nda saat 13.30’da karşı karşıya geldi.

Uşak Sportif karşılaşmaya; Warren, Justin Carter,  Miha Zupan, Sertaç Şanlı, Fells beşiyle çıkarken,

Fenerbahçe Ülker ise maça; Kenan Sipahi, Goudelock, Emir Preldzic, Jan Vesely ve Semih Erden beşiyle başladı

Maç, Chris Warren’ın uzaklardan yolladığı üç sayılık basketle başlarken Andrew Goudelock’ın orta mesafe basketiyle farkı 1’e inse de Fells’in üçlüğüyle skor 6-2’ye geldi. Uşak Sportif maça sert savunmaya başlasa da rakibinin yaptığı faulleri değerlendiren Emir Preldzic ve Semih Erden, farkı 2 sayıya indirdi, 7-5. Justin Carter’ın hızlı hücumda bulduğu güzel smaçla skor 9-5’e gelirken televizyon molası da geldi. Emir Preldzic’in 2, Andrew Goudelock’ın 3 sayısıyla üst üste 5 sayı bulan Fenerbahçe Ülker, 9-10 öne geçmeyi başarsa da Warren’ın 1, Fells’in 3 sayısı Uşak Sportif’i tekrar öne geçirdi., iki takım da karşılıklı hücumlardan boş döndükten sonra Fells’in 4, Bogdanovic’in 2 sayısı skoru 17-12’ye getirdi. Justin Carter’ın yine hızlı hücumda bulduğu enfes smaçla ilk çeyrek 19-14 sona erdi.

İkinci çeyrek Bogdan Bogdanovic’in üç sayılık basketiyle başlarken Miha Zupan’ın cevabı gecikmedi, 22-17. İbrahim Yıldırım’ın hızlı hücumda bulduğu turnikeyle Zeljko Obradovic molayı aldı, 24-17. Moladan sonra Justin Carter’ın bulduğu 2 +1 sayıyla maçta fark ilk kez çift hanelere çıkıyor, Chris Warren’ın da 3 sayılık basketiyle fark 13 sayıya çıkıyor, 30-17. Fenerbahçe Ülker,  uzun zaman süre sonra Goudelock ve Semih Erden’le sayılar bularak farkı tekrar tek haneye indiriyor, 30-21. Savunmaların sertleşmesiyle beraber takımların karşılıklı top kayıpları da gelince uzun süre basket çıkmadı, 5 dakikaya yakın süren bu arayı çeyreğin bitimine 30 saniye kala Chris Warren’ın 3 sayılık basketi bitirdi ve skoru 37-25’e geldi. Berk Uğurlu kendisine yapılan faul sonrası 1 sayı buldu, ikinci atışın kaçmasıyla Bjelica hücum ribaundu alıp basket faulle sonuçlandırdı, serbest atışı da sayıya çevirince skor 37-29’a geldi. İlk yarı Berk Uğurlu’nun basketiyle 38-31 sona erdi.

1841532-USAK-SPORTIF-FENERBAHCE-ULKER-FOTOGRAFLARI

İkinci yarıya Fenerbahçe Ülker başlarken ilk sayılar da Bjelica’nın smacıyla geldl, Bogdanovic’in turnikesiyle fark 3 sayıya iniyor, 38-35. Fenerbahçe’nin savunmada direnci arttırdığı dakikalarda Warren, Carter ve Fells’in ekstra 8 sayısı farkı 9 sayıya çıkardı, 46-37. Bjelica’nın iki serbest atışından sonra Warren ve Buckner’ın yaptığı muhteşem alley-oop’tan basket faul çıkınca fark tekrar çift hanelere çıktı. 49-39. Bogdanovic’in basketine Zupan cevap verince Fenerbahçe Ülker molası geldi. Moladan takımlar karşılıklı hücumlardan boş döndü, Justin Carter’ın iki sayılık basketine Bogdanovic 3, Jan Vesely 2 sayıyla cevap verdi ve farkı tek haneye indirdi, 53-46. Courtney Fells, 3 sayılık basketle farkı tekrar çift hanelere taşıdı, Justin Carter’ın smacıyla fark 12 sayıya çıkınca Zeljko Obradovic molayı işaret ediyor, 58-46. Moladan sayıyla taraf Uşak Sportif oldu, Justin Carter’ın hızlı hücumda bulduğu sayıyla fark 14’e çıktı, Goudelock hemen 3 sayıyla cevap vererek farkı 11’e indirdi. Justin Carter’ın Miha Zupan’a yaptığı muhteşem asistten sonra Oğuz Savaş’ın sayısı geldi ve üçüncü çeyrek 62-51 sona erdi.

Son çeyreğe Uşak Sportif  başladı ilk sayılar Bjelica’nın 3 sayılık basketiyle Fenerbahçe Ülker’den geldi, ardından Bjelica ve Oğuz Savaş’ın 2 sayılık basketleriyle fark 4  sayıya indi, Uşak Sportif’ten mola geldi, 62-58. Eric Buckner maçın 33. Dakikasında 5 faulle oyun dışı kaldı, Uşak Sportif üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını Miha Zupan’la buldu fark 6 sayıya çıktı, üstüne Sertaç Şanlı’nın 2 sayısı gelince Fenerbahçe Ülker molası geldi, 66-58. Moladan sonra Ricky Hickman çok kolay bir top kaybı yapınca Justin Carter yine güzel bir smaçla farkı çift hanelere çıkardı, Melih Mahmutoğlu’nun 3, Oğuz Savaş’ın 2 sayılık cevabıyla fark 5 sayıya indi, 68-63.  Sertaç Şanlı sekerek oynadığı dakikalarda hücumun son saniyesinde sayıyı buldu ve maçın bitimine 3 dakika kala fark 7 sayıya çıktı, 70-63.  Nemanja Bjelica, Sertaç Şanlı’ya 5. Faulünü aldırırken basket faulle bitirdiği pozisyondan 3 sayı çıkararak son 2 dakikaya girilirken farkı 4 sayıya indirdi ancak Chris Warren güzel bir hücum sonrası son saniyede üçlüğü gönderdi ve fark 7 sayıya çıktı, Emir Preldzic’in ters turnikesine Fells cevap verdi ve maçın bitimine 45 saniye kala skor 75-68 oldu. Chris Warren’a faul yapan Nemanja Bjelica, hakeme yaptığı itirazdan sonra teknik faul ile cezalandırıldı, Warren faul atışlarını 3/3 ile değerlendirince fark 10 sayıya çıktı, 78-68. Emir Preldzic bulduğu 1  serbest atışla maçın skorunu tayin etti ve maç 78-69 sona erdi.

Böylelikle Fenerbaçe Ülker ligde 7 maçtan sonra kaybederken, Uşak Sportif ise 2 maç sonra tekrar galip geldi.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir