Galatasaray, şampiyonluğu Abdi İpekçi’ye bıraktı! #Kupaya1Kaldı

Temsilcimiz Galatasaray Odeabank, ULEB Eurocup Final ilk maçında Fransız temsilcisi Strasbourg’a konuk oldu. Oldukça düşük tempo ve skorda geçen mücadeleden 66-62 mağlup ayrılan sarı kırmızılılar, Avrupa şampiyonluğunu bir anlamda Abdi İpekçi Spor Salonu’na bırakmış oldu.

Karşılaşmanın çok büyük bölümünde de izleyeceğimiz üzere ilk on dakikalık bölüm, hücum yüzdeleri ve top kullanım adetinin düşük olduğu bir tempoda geçti. İki ekibin de skor üretiminde fazlasıyla zorlanması ve kötü hücum tercihleri, oynanan basketbolun kalitesini aşağı çekerken temsilcimiz Galatasaray Odeabank, ilk çeyreği 8-7 önde kapattı.

İkinci çeyrekle birlikte iki ekibin de skor sınırı yukarı çıkarken Vladimir Micov ile oyunu kontrol altına alan ve Fransız ekibinin hücum aksiyonlarını durdurmaya devam eden Ergin Ataman’ın ekibi, düşük tempodan faydalanmayı devre sonuna değin başarabildi. İkinci on dakikalık bölümde skorda 16-16 eşitlik varken Galatasaray Odeabank, ilk çeyrekteki bir sayı farkın avantajıyla soyunma odasına 24-23 önde gitti.

Galatasaray Basket (@GSBasketbol)
Galatasaray Basket (@GSBasketbol)

Üçüncü çeyrekte ise oynanan basketbol, karşılaşmanın ilk yarısının tam aksinde seyretti. Yine oyun akışkanlığı ve temponun çok yukarı çıktığını söyleyemesek de her iki ekibin de serbest atış çizgisini sık sık ziyaret etmesiyle oyunun skor hacmi genişledi. Serbest atış çizgisinden üretilen skorların yanı sıra Strasbourg’un Louis Campbell ile yüzdeli hücum etmesi Fransız ekibini oyunda tutmayı başarsa da sarı kırmızılı temsilcimiz karar çeyreğine 45-43 önde girdi.

Maçı üç çeyrek önde götüren Galatasaray Odeabank’ta son çeyrekte yine ULEB Eurocup sezonunun çok büyük bölümünde gözüken deplasman fobisi sorunu ortaya çıktı. Savunmada rakibinin oynadığı ikili oyunlara önlem almakta zorlanan Ergin Ataman’ın ekibi, sayı farkının bir ara çift haneye dayandığı çeyreğin son bölümünde Blake Schilb ile skor üretmeyi başararak görece avantajlı bir skor elde etti. Kalan sürede Strasbourg’un son hücumdan faydalanamaması üzerine güçlü temsilcimiz Galatasaray Odeabank, rakibine 66-62 mağlup olmaktan kurtulamasa da Avrupa şampiyonluğunu bir anlamda Abdi İpekçi Spor Salonu’na bırakmış oldu.

Salon

Rhenus Sport / Strasbourg

Hakem üçlüsü

Fernando Rocha (Portekiz) Sasa Pukl (Slovenya) Emilio Perez Pizarro (İspanya)

Geri1 of 3

Galatasaray, şampiyonluğu Abdi İpekçi’ye bıraktı! #Kupaya1Kaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler