Son günlerde imzaların atılıp atılmayacağı konusunda akıllarda soru işareti bırakan Galatasaray Odeabank ile Amerikalı oyuncu Bernard James’in görüşmeleri olumlu sonuçlandı.

Joey Dorsey ile yollarını ayırmalarının ardından transfer arayışına giren sarı kırmızılı kulüp, bir süredir Çin Basketbol Ligi takımlarından Shanghai Sharks’ta forma giyen Bernard James ile ilgileniyordu. Çıkan son haberlere göre ortada henüz bir anlaşmanın olmadığı söylenirken, bugün Galatasaray Spor Kulübü’nden pota altı oyuncusunu renklerine bağladıklarına ilişkin yazılı bir açıklama yayımlandı.

2012 – 14 sezonu arasında NBA’de Dallas Mavericks’te forma giyen Bernard James, sonrasında NBA D-League’e geçerek Texas Legends forması giydi. Texas Legends’a geçiş yapmasının ardından Dallas Mavericks tarafından tekrar çağırılan Amerikalı oyuncu, 2014 – 15 sezonu için Çin’in Shanghai Sharks takımında karar kıldı.

Oldukça karışık bir geçmişe sahip olan Bernard James, 2014 – 15 sezonunun ortasında Dallas Mavericks ile on günlük anlaşma sağlayarak yeniden NBA’e adım atmış oldu. Takımı ile çıktığı yirmi bir maçta ortalama 9,8 dakika süre alan profesyonel basketbolcu, 2.6 sayı, 2.8 ribaunt, 0.3 asist istatistiklerini kaydetti.


  • Kaynak: Galatasaray Spor Kulübü resmi sitesi

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir