Galatasaray Nef, evinde Türk Telekom’u rahat geçti! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nin 15. haftasında Galatasaray Nef, evinde başkent Ankara temsilcisi Türk Telekom’u ağırladı.

Galatasaray Nef ilk beşi: De Boost, Melo Trimble, Sadık Emir Kabaca, De Vaughn Akoon-Purcell, David Kravish

Türk Telekom ilk beşi: Alex Perez, Anthony Clemmons, Erdi Gülaslan, Berk Demir, Jajuan Johnson

Geçtiğimiz hafta evinde Fenerbahçe Beko’yu ağırlayan Türk Telekom, bu hafta ise Galatasaray Nef’e konuk oldu. İki hafta üst üste ligin önemli ekipleriyle karşılaşan Türk Telekom, Galatasaray Nef deplasmanına eksiklerle geldi. Basketbol Gelişim Ligi’nden üç oyuncu ekleyerek maç kadrosu çıkaran Ankara temsilcisi karşılaşmadaki ilk sayıları bulan ekip oldu. Çeyreğin ilk yarısında karşılıklı sayılar bulunurken, ev sahibi ekibin dört top kaybı ve beşte sıfır dış atış isabet oranına rağmen ilk çeyreğin son üç dakikasına 13-13’lük beraberlikle girildi. Sadık Kabaca’nın üst üste iki nefis bloğunun damga vurduğu çeyreği, konuk ekip Türk Telekom 18-20 önde bitirdi.

İkinci çeyreğin ilk sayılarıda yine konuk ekip Türk Telekom’dan geldi ve ikinci çeyreğin başında farkı beş sayıya çıkardılar. Ev sahibi Galatasaray Nef’de ilk üç sayılık isabet sekizinci denemede Rıdvan Öncel’den geldi. Bulduğu üçlük sonrası bir de top çalan Rıdvan Öncel’in hızlı hücuma çıkardığı sarı kırmızılılar, De Boost’un sayısıyla farkı bire indirdi ve konuk ekibe mola aldırdı. İkinci çeyreğin ortasında sete set oyunda istediği tempoyu bulamayan Galatasaray Nef, rakibinin hücumda sayı bulmasına da çare bulamayınca fark sekize kadar çıktı ve koç Ekrem Memnun mola aldı. Bir ara fark 10’a kadar çıkarken çeyreğin sonunda istediği tempoyu bulan sarı kırmızılı ekip, çeyrekte son iki dakikaya girilirken farkı üçe kadar indirdi. Konuk ekibin farkı 10’a kadar çıkardığı, Galatasaray Nef’in geri döndüğü çeyreğin sonunda, Türk Telekom soyunma odasına 44-45 önde girdi.

Soyunma odasından etkili dönen ekip, ev sahibi Galatasaray Nef oldu. Çeyreğin başında hücumda istediği sayıları bulan sarı kırmızılı ekip, savunmada da kolay sayı vermeyince çeyreğin yarısına geldiğimizde 14-6’lık seri ile 58-51 öne geçti. Çeyreğin sonuna doğru farkı 10’a çıkarma şansını yakalayan ev sahibi ekip, bu fırsatı iyi değerlendiremedi farkı dörde kadar indirdi konuk ekip. Çeyreğin ortasında yakaladığı fırsatı değerlendiremeyen sarı kırmızılı ekip, bu sefer son topta Melo Trimble’ın üç sayılık atışı ile değerlendirdi ve farkı 12’ye çıkararak son çeyreğe 69-57 önde gitti.

Son çeyrekte kaldığı yerden devam eden Galatasaray Nef, farkı 14’e çıkarttı. Sonrasında karşılıklı sayılarla devam eden çeyreğin ortasında TV Molasına giderken Galatasaray Nef farkı korumaya devam etti. Çeyreğin geri kalanında da oyun içindeki hakimiyeti devam eden Galatasaray Nef, evinde konuk ettiği Türk Telekom’u 88-71‘lik skorla mağlup etti.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 18-20
  2. Çeyrek: 26-25
  3. Çeyrek: 25-12
  4. Çeyrek: 19-14

Detaylı istatikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler