TBL 22. hafta mücadelesinde 14 galibiyet 7 mağlubiyetle 4. sırada bulunan Galatasaray LH evinde, 6 galibiyet 15 mağlubiyetle 15. sırada bulunan Torku Selçuk Üniversitesi’ni konuk etti. Ev sahibi ekipte Arroyo için bu maçta dinlendirilmesi kararı verilmişti. Galatasaray LH’de yabancılar Hairston, Domercant, Erceg, Macvan ve Bonsu 5’lisi oldu.

Ev sahibi ekip maça Ender-Göksenin-Domercant-Macvan-Furkan, konuk ekip ise Low-Yunus-Valentin Pastal-Gillenwater-Sean Williams beşiyle başladı. Maçın ilk sayısı Sean Williams’tan geldi.(0-2) 3 dakika geride kalırken konuk ekip 4’te 3 saha içi isabetiyle 4-6’lık skorla öndeydi. İki takımın da zor sayıları bulduğu çeyrekte konuk ekip 6-7 dakika geride götürdüğü ilk çeyreği bitime son 1 dakika kala bulduğu basketle birlikte 12-15 önde kapattı.
gs1

2. çeyreğe de etkisiz başlayan Galatasaray LH Arroyo’suz günde sayı bulmakta çok zorlanıyordu. Takımın kafaca maçta olmadığı çok rahat gözlemleniyordu. İkinci çeyreğin 3 dakikası geride kalırken GS LH sadece bir basket bulabilmişti.(15-20) Konuk ekibin kafasında yavaş yavaş acaba bu maçı kazanabilir miyiz? düşüncesi oluşmaya başlamıştı. Zoran Erceg’ten gelen sayılarla Galatasaray LH biraz da olsa toparlanmıştı. Devreye 1 dakika kala Erceg’in çizgiden 2’de 2 atmasıyla birlikte Galatasaray LH uzun bir aradan sonra öne geçmeyi başarmıştı. Bitime 2 saniye kala Delinkaitis çizgiye gelerek hata yapmadı ve konuk ekip soyunma odasına 29-30’luk skorla önde gitti.

gs2

2. devreye daha konsantre olarak başlayan Galatasaray LH hemen çeyreğin başında öne fırladı. Dış atışlarda da ritmini bulan ev sahibi ekip farkı çift hanelere taşımakta zorlanmamıştı. Konuk ekip ilk devredeki savunmasını bu çeyrekte sahaya yansıtamıyordu. Hücumda da zorlanan Torku Selçuk Üni. ev sahibine karşılık veremedi. Son 3 dakikaya girilirken Domercant’ın 3’lüğü ile birlikte skor 50-39’a geldi. Rakibini bu çeyrekte çok daha ciddiye alan Galatasaray LH, bu çeyreği 31-9’luk skor ile önde tamamlıyordu. İlk devrede bulduğu 29 sayıdan sadece 10 dakikada 2 sayı daha fazla atmayı başarmıştı ev sahibi ekip.

gs3

Son çeyreğe, 3. çeyrekteki etkili oyunuyla başlayan ev sahibi ekip rakibe potasını göstermiyordu. 3.5 dakika geride kalırken rakibinin henüz saha içi isabeti yoktu. İlk saha içi basketini 4. dakika geride kalırken Fatih Solak ile bulan konuk ekip, biraz da olsa oyunun kontrolünü dengelemek istiyordu. Galatasaray LH rahat bulduğu basketlerle farkı 20’nin üstünde tutmaya devam ediyordu.  Torku Selçuk Üni. oyunun son bölümlerinde tek yabancı ile oynamayı tercih ediyordu.(Delinkaitis) Son 03:30’a girilirken skor 74-50’ydi. Galatasaray LH’de süre alan 10 oyuncunun tamamı da skor üretmeyi başarmıştı. Son 02:55 kala Şuacan Pişkin de oyuna girdi. Karşılıklı basketlerle geçen son bölümün ardından Galatasaray LH maçı 79-56 kazanmayı başardı.

gs4

liderler

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir