Galatasaray, Engelsiz Aslanlar’ın Avrupa’ya gidememesi hakkında açıklama yaptı

Engelsiz Aslanlar, Galatasaray yönetiminin gereken masrafları karşılaşamamasından, Avrupa Şampiyonası’na katılım için ücretin yatırılmamasından ötürü Avrupa’ya gidemedi.

Galatasaray Spor Kulübü de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılanma evresinde konuyla ilgili henüz net bir karara varılmadığının altını çizen Galatasaray Spor Kulübü, ilgili kurumlarla görüşme halinde olunduğunu açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

”Galatasaray Spor Kulübü bünyesindeki tüm amatör branşlar gelir gider dengesi ve bütçe disiplini açısından detaylı olarak incelenmiş ve yıllardır ertelenen gerçekçi bütçe uygulamaları için bir dizi karar alınmıştır. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın ise hocamız Sayın Sedat İncesu liderliğinde yeniden yapılanması ve genç oyuncuları kulüp bünyesinde yetiştirerek Türk sporuna armağan etmesi öncelikli hedeflerden biri olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda İstanbul’dan başlayarak ülke geneline yaygınlaşmasını umduğumuz paralimpik sporun gelişimine dair hamlede yer alınması planlanmakta ve üstleneceğimiz inisiyatifle ilgili kişi ve kurumlarla görüşmeler yapılmaktadır.

Bahsedilen hazırlık ve yeniden yapılanma evresinde uluslararası turnuvalara 2018/19 sezonunda katılmama bir seçenek olarak gündeme gelmişse de Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF) nezdindeki muhataplarımızla konu halen istişare edilmektedir. Bugün itibariyle çeşitli medya organlarında eksik bilgiye dayanan haberlerde zikredilen meblağlar doğru olmadığı gibi, alınacak kararların sebebi ya da sonucu olamayacağının bilinmesini isteriz. Camiamızın değerli mensuplarına saygıyla duyurulur.”


  • Kaynak: AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler