ING Basketbol Süper Ligi’nin on birinci haftasında Galatasaray Doğa Sigorta ile TEKSÜT Bandırma karşılaştı. Galatasaray ikinci çeyrekten itibaren sergilediği üstün performansla konuk ekip Bandırma’nın altı maçlık galibiyet serisini bozdu.

Galatasaray Doğa Sigorta ilk beşi: Tai Webster, Yiğit Arslan, Göksenin Köksal, Greg Whittington, Zach Auguste

TEKSÜT Bandırma ilk beşi: Jaime Smith, Tyler Kalinoski, Şehmus Hazer, Ian Hummer, Emanuel Terry

İlk çeyrek oldukça başa baş geçti. On dakika boyunca fark en fazla dört sayıya (15-19) çıkarken, bu anı takip eden beş dakika maçın belirleyici anı oldu. Pota altı savunmasını sağlamlaştıran ve ikinci beşinin savunmasından güç alarak çabuk hücumlara çıkan Galatasaray 15-0’lık serisiyle 13. dakikada 32-19 öne geçti. Aaron Harrison bu bölümde Galatasaray Doğa Sigorta adına öne çıkan isimdi.

Pes etmeyen Bandırma bir ara 17 sayı geri düştüğü çeyrekte farkı kapatmayı bildi. Konuk ekip savunmaya geri dönmekte daha iyi iş çıkardı, yarı saha hücumunda ikinci şanslar dışında üretemeyen Galatasaray‘ın üstünlüğü yedi sayıya kadar indi. İkili oyunları yöneten Bandırma oyuncuları, ev sahibi uzunların pozisyon alma problemlerinden yararlanarak potaya gidecek alanı her seferinde buldu. Bu durum farkın önemli ölçüde erimesine sebep oldu. Devre 45-36 sona erdi.

  • Galatasaray’da yeni transfer Alex Poythress yeni takımıyla ilk maçında 20 dakika süre aldı; 17 sayı, 4 ribaund, 1 asist, 2 top çalma, 1 blok üretti.

 

 

 

Üçüncü çeyreğin ilk beş dakikasında tam saha baskının meyvelerini toplayan sarı kırmızılı ekip farkı yeniden 15 sayının üstüne çıkardı. Oyun kurucu Jaime Smith’in Bandırma’yı bir ritme kavuşturamaması ve Galatasaray savunmasına karşı zorlanması konuk ekibin gidişatı değiştirmesine mani oldu. Galatasaray üçüncü çeyreği 15-20 sayı farkı bandında geçti ve çok rahat sürdürdüğü maçta bir daha arkasına bakmadı. Maç boyunca rakibine 10’u canlı 21 top kaybı yaptıran, hızlı hücumlardan 25 sayı üreten Galatasaray Doğa Sigorta 91-70 kazanarak yedinci galibiyetini aldı. Altı maçlık serisi son bulan Bandırma da (8-3) seviyesine geriledi.

 

 

Çeyrek Skorları

  • 21-19
  • 45-36
  • 72-50
  • 91-70

Dikkat Çeken Performanslar

Aaron Harrison 14 sayı, 2 ribaund, 2 asist, 3 top çalma ile maçın yıldızı oldu. Ege Arar (4/4) ile 8 sayı, 6 ribaund, 1 asist, 1 blokla; Zach Auguste 11 sayı, 8 ribaund, 1 asist, 2 top çalma, 1 blokla Harrison’a eşlik etti.

Bandırma adına Emanuel Terry 11 sayı, 13 ribaund, 1 asist, 2 top çalma üretti.

Gelecek Hafta

Galatasaray Doğa Sigorta gelecek hafta ligin alt sıralarındaki takımlarından Arel Üniversitesi Büyükçekmece’ye konuk olacak. TEKSÜT Bandırma ise gelecek haftasonu Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’u ağırlayacak.


FIBA Resmi İstatistik Servisi

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir