Darüşşafaka Tekfen, ING Basketbol Süper Ligi’nin 22. haftasında Galatasaray Doğa Sigorta’yı konuk etti.

Galatasaray Doğa Sigorta, maçı 88-79 kazandı ve ligdeki galibiyet sayısını 16’ya yükseltti. Darüşşafaka Tekfen’in derecesi 12-10’a geldi.


Darüşşafaka Tekfen’in ilk beşi: John Roberson – Aaron Harrison – Göksenin Köksal – Alex Poythress – Zach Auguste

Galatasaray Doğa Sigorta’nın ilk beşi: Gary Browne – Doron Lamb – Doğuş Özdemiroğlu – Berk Demir – Johnathan Hamilton


Galatasaray Doğa Sigorta, rakibi karşısında kopuk bir şekilde maça başlarken maç başında yaptığı top kayıplarıyla rakibine hızlı hücumdan kolay sayı bulma şansı tanıdı. Sahayı iyi koşan Daçka, oyundan kopmadı ve geri koşmada problem yaşayan rakibi karşısında skoru eşitledi: 10-10. Zach Auguste, 10 dakikada 10 sayı ve 8 ribaund üretti. Galatasaray Doğa Sigorta’nın yedi, Darüşşafaka Tekfen’in ise altı top kaybı yaptığı ilk çeyrek, 19-19 eşitlikle tamamlandı.

İkinci çeyrekte her iki takımın da savunması ön plana çıkarken pota altında üstünlüğü sağlayamayan Galatasaray Doğa Sigorta, dışarıdan da etkisiz olunca skor üretmekte zorlandı. Ribaundlarda üstünlük sağlayan Daçka, ikinci şans sayılarıyla ayakta kaldı. Galatasaray Doğa Sigorta, soyunma odasına 36-38 önde gitti.

Mücadelenin üçüncü çeyreği de dengeli bir şekilde ilerlerken Doron Lamb, ikinci yarının ilk dakikalarında verimli bir oyun ortaya koydu. Johnny Hamilton, Zach Auguste’un üçüncü faulunu almasıyla pota altında rahat bir oyun ortaya koyarken John Roberson önderliğinde dış atışlarda isabet yakalayan Galatasaray Doğa Sigorta, skoru 47-52‘ye getirdi.

54-54 eşitlikle biten üçüncü çeyreğin ardından ritmini son bölümde yakalayan Galatasaray Doğa Sigorta, arka arkaya bulduğu sayılarla farkı çift haneler kadar yükseltti. Aaron Harrison, maç bitimine 04:41 kala tepeden bulduğu üçlük isabetiyle skoru 60-72 yaptı. Deplasman ekibi, son dakikalarda avantajını kullanıp maçı da 79-88 kazandı.

Maçın detaylı istatistiklerine tbf.org.tr‘den bakabilirsiniz.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir