Galatasaray Doğa Sigorta, 7DAYS EuroCup D Grubu’nda oynadığı dördüncü maçında Buducnost VOLI’yi İstanbul’da konuk etti.

Galatasaray Doğa Sigorta, karşılaşmadan 84-83‘lük galibiyetle ayrıldı.


Maç Önü:


Galatasaray Doğa Sigorta’nın ilk beşi: Tai Webster – Aaron Harrison – Göksenin Köksal – Greg Whittington – Zach Auguste

Buducnost VOLI’nin ilk beşi: Suad Sehovic – Justin Cobbs – Scott Bamforth – Hassan Martin – Danilo Nikolic 


Galatasaray Doğa Sigorta, etkili başlayamadığı maçın ilk dakikalarında kolay sayılar yese de sonrasında savunmada agresif bir görüntü çizdi. Danilo Nikolic ve Scott Bamforth ilk bölümde deplasman ekibi taşırken Zach Auguste – Aaron Harrison ikilisi ise skor üstünlüğünün ele geçirilmesinde önemli iş yaptı. Buducnost VOLI, rakibinin pota altındaki açıklarını Martins Meiers’in oyuna girmesiyle değerlendirdi. Martins Meiers, bu bölümde takımı adına 7 sayı üretti. Geri adım atmayan Karadağ ekibi, pota altından skor bulmayı sürdürdü. İlk yarı, 42-44 Buducnost VOLI üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte Buducnost VOLI, taraftar baskısına rağmen oyunundan kopmadı. Scott Bamforth’ın daha fazla sorumluluk aldığı bölümlerde oyundan düşmeyen Karadağ temsilcisine karşı Galatasaray Doğa Sigorta, ikinci yarıda organizasyon sorunu yaşadı. Zach Auguste’un ribaundların kontrolünü kaybetmesiyle Buducnost VOLI, bir bölümde öne geçti. Üçüncü çeyreğin sonunda soğukkanlı sayılarına başlayan Aaron Harrison, takımını yeniden öne geçirdi: 64-60.

Yakın skorlu ilerleyen maçta son çeyrekte ayakta kalmaya çalışan Buducnost VOLI, son dakikalara girilirken kritik atışları Scott Bamforth ile değerlendirdi. Basit hataların ön planda olduğu dakikalarda Zach Auguste’un dominant oyunuyla skor üstünlüğünü bir kez daha kapan Galatasaray Doğa Sigorta, maç avantajını yakaladı. Ancak Zach Auguste, bu sefer serbest atışları kaçırırken mücadele 76-76 ile uzatmaya gitti.

Uzatma bölümüne Lazeric Jones ve Greg Whittington’ın sayılarıyla açan Galatasaray Doğa Sigorta, basit top kayıplarını da sürdürdü. Şansları değerlendirmeye çalışan Buducnost VOLI, açılan farkı kısa sürede eritti ve Danilo Nikolic ile öne geçti: 82-83. Temsilcimiz bir kez daha maça tutunurken karşılaşmadan da 84-83 galibiyetle ayrıldı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir