ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Galatasaray deplasmanda karşılaştığı OGM Ormanspor karşısında sahadan 90-82 galibiyetle ayrıldı. 

Karşılaşmaya iki Amerikalı oyun kurucusu Dwight Hardy ve Stanton Kidd’in üç sayılık atışlarıyla başlayan Ormanspor’a yanıt Galatasaray cephesinde Brock Motum ve Göksenin Köksal’dan geldi ve ilk dakikaları Sarı Kırmızılı ekip 6-8 önde geçti. İlerleyen dakikalarda takımlar karşılıklı sayılar bulmaya devam ederken ilk çeyreği OGM Ormanspor, Ege Tırpancı’nın basketiyle 23-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Barış Ermiş önderliğinde art arda sayılar ile başlayan Galatasaray farkı indirirken çeyreğin ilk beş dakikası sonunda öne geçmeyi başardı. (32-34) Bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan deplasman ekibi Motum ve Macon’ın sayılarıyla farkı açmayı başardı ve soyunma odasına 6 sayı farkla 43-49 önde girdi.

Karşılıklı basketlerin bulunduğu üçüncü çeyrekte ise Amerikalı oyuncuların düellosu vardı. Ormanspor ve Galatasaray cephesinde art arda sayılar bulan oyuncular maçı başa baş götürmeyi sürdürdü ve son çeyreğe Sarı Kırmızılı ekip 66-69 üstün girdi.

Son çeyrekte oyuna ağırlığını koyan Barış Ermiş art arda yaptığı asistler ile takım arkadaşlarını beslerken Galatasaray yaptığı iyi savunma ile de rakibine sayı imkanı tanımadı maçta ilk kez çift haneli farklar ile öne geçmeyi başardı. (67-77) İlerleyen dakikalarda yakaladığı sayı farkını koruyan Galatasaray, ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında deplasmanda karşılaştığı OGM Ormanspor’u 90-82 mağlup etmeyi başardı.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir