Furkan Korkmaz’ın draft sıralaması geriledi!

23 Haziran tarihinde gerçekleşecek 2016 NBA draftlarına hazırlık kapsamında ABD’de bulunan ve draft sıralamasının 14, 15 ve 16 numaralı seçme hakkına sahip olan takımlarıyla antrenmanlara çıkmaya başlayan Furkan Korkmaz’ın draftexpress.com adlı internet sitesinin hazırladığı listedeki sıralaması düşüşe geçti. 

nba.com
nba.com

Geçtiğimiz hafta ABD’ye seyahat eden ve draft hazırlıklarına bu ülkede gerçekleştirdiği antremanlarla devam eden Furkan Korkmaz, Chicago Bulls ve Denvet Nuggets ile çıktığı antremanlardan sonra ilk turdan seçilmesine kesin gözüyle bakılan oyuncuların davet aldığı yeşil odaya çağırılmıştı. Yeşil odaya seçilen 17 oyuncu arasında yer alan Furkan Korkmaz’ın draft öncesi öngörülen seçim listesinde ise düşüşte olduğu gözlendi.

www.draftexpress.com isimli internet sitesinin hazırladığı Mock Draft listesinde geçtiğimiz hafta ilk yirmi sıralamanın içinde gösterilen Furkan Korkmaz, listedeki son düzenlemelerin ardından ise 23. sıraya gerilemiş durumda.

2016 NBA draftında 23.sıradan seçim yapma hakkı ise doğu konferansının köklü ekiplerinden Boston Celtics‘in elinde bulunuyor. Celtics aynı zamanda Furkan’ın özel antremanlarına katılacağı ekiplerden bir tanesi olarak gözüküyor.

1 Yorum

  1. Süper yıldız olabilecek bi potansiyel Furkan. Bu sezonu boşa geçti Efes’te. Ne yapıp edip güçlenmesi lazım. Gerekiyorsa bu yaz Milli Takımdan affını isteyip bireysel çalışmalarla eksiklerini gidermesi lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler