Furkan Korkmaz: “Bu sezon daha düzenli bir rolümün olmasını istiyorum”

Milli oyuncumuz Furkan Korkmaz, takımı Philadelphia 76ers’ın medya gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Medya gününde basının karşısına geçen Furkan Korkmaz, yaz dönemi hikayesini ve takımda geçirmeyi hedeflediği sezonu anlattı.

Furkan Korkmaz‘ın açıklamaları şu şekilde:

“Sezon bittikten sonra Milli Takım ile mücadele etmek için Avrupa’ya döndüm. İki maç oynayıp Yaz Ligi için geri döndüm. Ardından iki maç daha oynadık. Bu yaz özellikle Milli Takım ile önemli deneyim kazandım. Bu benim için önemliydi. Geçen sezon sakatlandıktan sonra kendimi göstermek için çok fazla oynama şansı bulamamıştım. Philadelphia’ya da dün gece geldim. Bu yaz benim adıma genel olarak böyleydi.

Öncelikle staff ekibi, yönetim ve Philly organizasyonu benim sahada ne yapabileceğimi biliyor. Hücumda en önemli silahım elbette şutlarım. Aynı zamanda takım arkadaşlarıma da pozisyon üretebilirim. Ancak savunmada da neler yapabileceğimi göstermeyi istiyorum. Bu sezon rotasyonda daha düzenli bir rolümün olmasını istiyorum. Takımıma farklı açılardan yardımcı olabilirim. İkinci yılım olacak, benim için çok önemli. Buraya gelmeden önce de hedefim Sixers formasıyla neler yapabileceğimi insanlara göstermekti.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler