A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın genç forveti Furkan Korkmaz, millilerin Dünya Kupası için oynayacağı eleme maçları öncesinde AA’ya özel açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım’ın Ukrayna ve İsveç ile oynayacağı maçlar öncesinde seyirci desteğini öne çıkaran Furkan Korkmaz, Ankara’da oynamanın kendileri açısından avantaj olduğunu ifade etti. Sakatlık sürecinin zorluğu geçtiğine de değinen Korkmaz, millilerin yeni devşirmesi Wilbekin hakkında ise övgü dolu sözler söyledi. Korkmaz’ın açıklamaları şu şekilde:

Ankara’da oynamamız büyük bir avantaj. Seyircimizin önünde daha farklı oynuyoruz. Burada bizim düşünmemiz gereken şey nasıl galibiyet alabiliriz. Çok fazla hazırlanma şansımız olmadı ama güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz. Umuyorum ki iki maçtan da galibiyetlerle ayrılacağız.

Çok farklı meziyetlere sahip oyuncularımız var. Bunu sahaya yansıttığımız takdirde iki maçı da kazanabilecek bir takımız. Perşembe günü Ukrayna maçıyla beraber neler yapabileceğimizi göstereceğimizi düşünüyorum. Seyirciyle birleşerek, çok güzel bir atmosfer oluşturacağız.

Sakatlığım o dönem beni kötü etkiledi. Sakat olduğum dönemlerde de çalışmalarıma devam ettim ama fonksiyonel çalışmaları es geçtik. Eski halime dönmem 4-4,5 ay sürdü. Yeni yeni kendime gelmeye başladım diyebilirim. Sakatlığımla ilgili sezon bitene kadar kendimi iyi hissetmiyordum ama şimdi iyiyim. Umuyorum bunları maçlarda göstermeye başlayacağım.

Vilbekin’in oyunculuğu hakkında kafamda soru işareti yok. Zaten çok yetenekli bir oyuncu. Bu sezon fazlasıyla gösterdi bunu. Bize alışma süresi lazım. Karşılıklı oynadığı isimler var ama beraber oynayınca işler değişiyor. Daha önce pek tanımıyordum kendisini ama çok uyumlu bir karakter. Bizim takımda zaten zor bir insan yok.

Onur Çelikten

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir