Furkan Korkmaz: “Fenerbahçe taraftarlarına teşekkür ediyorum ama #NBA’de devam etmek istiyorum”

Milli basketbolcu Furkan Korkmaz, Milliyet’ten Ümit Avcı’ya özel birtakım açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers ile iki yıllık anlaşmaya varan Furkan Korkmaz, millilerin Slovenya kampında NBA, milli takım ve Fenerbahçe taraftarının kendisine gösterdiği ilgi hakkında konuştu.

Farklı takımlarla iletişimde olduğu söyleyen Korkmaz, buna rağmen 76ers’ın hedefi, sistemi ve kendisini tanımamalarının mutluluk verici olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe Beko ve Real Madrid’ten iyi kontratlar alabileceği hatırlatılan Furkan Korkmaz, NBA’de oynayabileceğini gördüğünü söyledi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı.

Ben NBA’de oynayabildiğimi gördüm. Doğru zamanda doğru yerde o fırsatın gelmesi önemli. NBA’de rüzgârı arkanıza aldığınız zaman gerçekten bütün kapılar size açılıyor. Bu bazen üç, bazen beş maçta oluyor. Bu sene de takımda kalmayı istememin nedeni, geçen seneye göre kendime daha fazla şanslı gördüm. Avrupa’nın kapılarının bana her zaman açık olacağını düşünüyorum. Ama öncelikle NBA’deki hedeflerime ulaşmayı seçtim.

Yaklaşan Dünya Kupası ile ilgili konuşan ve hedeflerinden bahseden Furkan Korkmaz:

Genç bir ekibiz. Her maçı tek tek düşünüp ona göre hareket etmeliyiz. Hedef koyarsak o bizi sınırlayabilir. Kendimizi sınırlamak yerine ay-yıldızlı formanın hakkını vermeye çalışmalıyız. Milli Takım’da bulunmayı seviyorum ve inşallah bizlere güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Öncelikle başarı sayılabilecek derece Olimpiyat vizesi almak olur, umarım daha da iyi işler yaparız.

Transfer döneminde Fenerbahçe taraftarının kendisine olan ilgisinden ötürü teşekkür eden Korkmaz, bu konuyla ilgili ise şunları söyledi:

Sosyal medyadan çok sayıda mesaj aldım. ‘Come to Furkan’ diye yazdı Fenerbahçe taraftarı. Hatta akraba ve arkadaşlarımın yanında olan Fenerbahçeliler de onların aracılığı ile arayıp sarı lacivertli formayı giymemi istediklerini belirttiler. Bu beni çok mutlu etti. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinin taraftarının bu sevgi ve ilgisi, onlardan her dakika mesajlar almak gurur vericiydi. Kendilerine sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Ama ben yola NBA’de devam etmeyi gerçekten istiyorum.


Furkan Korkmaz’ın Milliyet’e verdiği röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler